• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tiyatro Gazetesi Temmuz ayı 146.sayımızdan Merhaba,

Tiyatro Gazetesi Temmuz ayı 146.sayımızdan Merhaba,

”Resen 21. Uluslarası Tiyatro Festivali” manşetiyle çıkan gazetemizin  ilk sayfasında yer alan bu haber de, mutlu olduğumuz bir güzellik de var.

”Kuzey Makedonya Resen şehrinde 21.kez düzenlenen Uluslararası Tiyatro Festivali’ne Doğu Avrupa Ülkelerinden bir çok tiyatro katılacak.Yarışmalı olan Festivalin jüri üyeleri de farklı ülkelerden seçilmekte. Türkiye’den, Gazetemizin Kurucusu, Yönetmen, Yazar, Usta Oyuncu Nazif Uslu Kuzey Makedonya da gerçekleşecek Tiyatro Festivali için Jüri üyesi seçildi. Nazif Uslu Resen’ de gerçekleşecek Uluslararası Tiyatro Festivaline jüri üyesi olarak katılacak.”

Nazif Uslu’yu tebrik ederken, haberin ayrıntılarının 21. sayfa da olduğunu belirtelim.

İlk sayfa da başka ne haberler var derseniz, gelin bir göz gezdirelim.

Nurhan Uslu; ”Vizyon sahibi olmalı İnsan..”yazısıyla sayfa 2’de, Tamer Levent; ”Play and players, Theater heute, Tiyatro Tiyatro” yazısıyla sayfa 3’te, Yalçın Baykul; ”Muhtemel Alman ya da Vincent Von Wroblewsky” yazısıyla  sayfa 4’te, Serkan Fırtına; ”Tiyatro Kök35 ve Matruşka” yazısıyla sayfa 6’da, Metin Güler; ”3. Metropolis Tiyatro Festivali ilgiyle ve coşkuyla gerçekleşti” yazısıyla sayfa 9’da, Yetkin Yüksel; ”Özbekistan Festival İzlenimleri” yazısıyla sayfa 16’da, Mine Alpan; ”Tiyatronet” yazısıyla sayfa 17’de yer alıyor.

”Şehir Tiyatroları Çalıştayı’nda sanatsal özerklik vurgusu yapıldı”başlıklı haber sayfa 18’de, ”Skandal Gösteriye tepki” başlıklı haber,  ‘’Uluslararası 8. Anadolu Tiyatro Ödüllü” haber, ve ”Devlet Tiyatrolarında -Açık Hava Yaz Oyunları- Başlıyor” haberi sayfa 22’de yer alıyor.

Ayrıca bir Tuncer Cücenoğlu yazısı ”Tuncer Cücenoğlu’nun Tiyatromuza Katkıları Sürüyor!” başlığıyla sayfa 3’ten okunabilir.

Kımız Bozkır ”İnsanart” yazısıyla sayfa 6’da, Halit Karaata ”Kısa notlarla Biyomekanik” yazısıyla sayfa 7’de, Yaşam Kaya ”Notre Dame De Otre Dame De Paris: Ölümsüz Aşkların En Büyüğü!”yazısıyla sayfa 8’de, Büşra Elmaskaya ”EBŞT kursiyerleri katılım sertifikalarını aldı” ve ”Efelerin efesi çok yakında Beyaz Perde’de”yazılarıyla 8.sayfada siz okurlarıyla, Seda Tansuker; ”Ölümsüzler SMA’lı Karan bebek için sahnelendi – Brütüs Sardes’te”sayfa 9’da, ”Paranın icat edildiği yerde paranın kullanılmadığı tiyatro şenliği” başlıklı Dionysos Tiyatro Şenliği programı sayfa 10’da, Oğuz Gemalmaz ”Bir alafranga muhabbet ‘bize ait olan anahtarı bulmak’ ” başlıklı yazısıyla sayfa 11’de, Serpil Kaya; ”Antalya 13.Uluslararası Tiyatro Festivali’nden Seçkiler – 2 Karnaval tadında bir oyun: Scapin’in Dolapları”yazısıyla sayfa 14’de,  Güneş Çakmakoğlu ” Turgay Yıldız Çocuk Oyunu yazma yarışması ödülleri sahiplerini buldu yazısıyla sayfa 14’te, Yavuz Özgüngördü; ”Yalova Sanatı Seviyor” ve ”Belediye Başkanı Dr.Metin Oral Altınova halkını sanat ve sanatçılarla  buluşturdu” başlıklı yazılarıyla sayfa 16’da sizlerle.

”Türkiye Tiyatro Buluşması 16.kez İzmir Çeşme de bir araya geliyor.” başlıklı haber 20 ve 21’de yer alırken,Ege Tiyatrolar Birliği ”tiyatro ile uyanın” sloganıyla yola çıktığı Tiyatro Kampı 7.kez bizlerle. 23.sayfadan afişini inceleyebilirsiniz.

Yaz boyu gerçekleşecek festival ve programlarıyla dopdolu bir Tiyatro Gazetesiyle karşınızdayız. Şimdiden iyi okumalar.

www.tiyatrogazetesi.net

Abone olun haberiniz olsun.

Tiyatro Gazetesine Mephisto ve Kırmızı Kedi Kitabevlerinin yanısıra Tiyatro Temsilciliklerinden de ulaşabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Antika Alanlar
Antika Alanlar
Antika Alanlar
ikinci el saat
chicken slaughterhouse
poultry slaughterhouse
turkey slaughterhouse
poultry equipment
köpek kıyafetleri
antika alanlar
rfid depo
barf mama