• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tiyatro Gazetesi’nin 145. Haziran sayısından Merhaba,

Tiyatro Gazetesi’nin 145. Haziran sayısından Merhaba,

‘İBB Şehir Tiyatroları Açık Hava Yaz Oyunları Biletleri Satışta’ manşetiyle çıkan gazetemiz yine birçok oyun ve festivalden haberlerle dopdolu. İBB Şehir Tiyatroları’nın, her yaştan seyircisini Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde buluşturacağı Açık Hava Yaz Oyunları Haziran ayı biletlerini dört gözle bekleyenler haberin ayrıntılarına dair bilgilere sayfa 18’den ulaşabilirsiniz.

İlk sayfa da bu sayımızda yer alan bazı yazarlar ve başlıkları da yer alıyor.

Nurhan Uslu; Hayatı yeniden yaratanlara selam olsun yazısıyla sayfa 2’de, Tamer Levent; Dramatik Yazarlık yazısıyla sayfa 4’te, Yaşam Kaya; Şeyh Bedrettin Destanı (2023) Tuncel Kurtiz’i Sahnede Yaşayan Oyuncu yazısıyla sayfa 7’de, Hatice Görgeç; ‘Ayşenil Şamlıoğlu ile erk ve otoriteye -sen- diliyle -göstermeci- bir sohbet’ yazısı sayfa 8’den okunabilir.

Seda Tansuker; Direklerarası Seyircileri’nden Bodrum’a Üç Ödül Birden! Yazısıyla sayfa 9’da, Yalçın Baykul; Berlin’in çağdaş ozanı Gültekin Emre yazısıyla sayfa 11’de, Dinara Asylbekova; Tiyatro ruhun aynasıdır yazısıyla sayfa 12’de, Gülperi Karademir; Haberin var mı anne yazısıyla sayfa 20’de sizleri bekliyor bu ay.

2-10 Haziran arasında gerçekleşecek olan Denizli Büyük Şehir Belediyesi 35. Uluslararası Tiyatro Festivali sayfa 6’da, Torbalı’da Festival Var sloganıyla, 3. Metropolis Tiyatro Festivali’nin programı 1-4 Haziran tarihleri arasında. Haberini 4. sayfadan okuyabilirsiniz. 8. Uluslararası Salihli Sardes Dionysos Tiyatro Şenliği ve Tiyatro Eğitim Kampı 6-16 Temmuz 2023 ‘te gerçekleşecek. Sayfa 7’den ayrıntılarını inceleyebilirsiniz.

Toprak Sahne Tiyatro Festivali 10.kez “Merhaba” diyor. Bu festivalin ayrıntılarıysa sayfa 19’da.

17-24 Haziran arasında Nöbetçi Tiyatro adıyla gerçekleşecek olan Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir, Trabzon, Diyarbakır, Sivas Devlet Tiyatroları yapımlarını izleyebilrsiniz.

Bursa Devlet Tiyatrosunun Kamyon Tiyatrosu 30 Mayıs- 10 Haziran arasında gerçekleşecek. Ayrıntılar gazetenizde.

Halit Karaata ‘Yöntem Fanatizmi’ başlıklı yazısıyla sayfa 5’te karşımız çıkarken,  Hayrettin Filiz’de Ayvalık Belediye Tiyatrosu birinci yaşını kutluyor yazısıyla sayfa 10’da karşımıza çıkıyor.

Serpil Kaya ‘ Antalya 13.Uluslararası Tiyatro Festivalinden seçkiler: Şerbet Hanım’ın Deli Aşkları yazısı sayfa 15’te, Konya 15. ‘Bin Nefes Bir Ses ‘ Uluslararası Türkçe Tiyatro Yapan Ülkeler Festivali, Trabzon 23. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali, Çocuklar ve Gençler Tiyatro Şenliği, sayfa 16’da incelenebilir.

Aykut Ertekin; Avam Sanat Sohbetleri/Biz Amatör Tiyatrolar yazısıyla sayfa 22’de siz sevgili okurlarımızı bekliyor.

Bu ay da tüm bu yazıların yanı sıra birçok festival programı ve etkinlik haberleri gazetenizde. www.tiyatrogazetesi.net Abone olun haberiniz olsun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Antika Alanlar
Antika Alanlar
Antika Alanlar
ikinci el saat
chicken slaughterhouse
poultry slaughterhouse
turkey slaughterhouse
poultry equipment
köpek kıyafetleri
antika alanlar
rfid depo
barf mama