• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kaptan John Peoplefox Oyununun Türkçesi Yayınlandı

Kaptan John Peoplefox Oyununun Türkçesi Yayınlandı

Sırbistan’ın önemli yazarlarından Duşan Radoviç’in “Kaptan John Peoplefox” adlı gençlik oyunu tiyatro dünyasının beğenisine sunuldu.

1984 yılında yitirdiğimiz Sırbistanlı yazar Duşan Radoviç aynı zamanda gazeteci ve şairdi. Eserleri tüm dünya dillerine çevrilen Radoviç’in “Kaptan John Peoplefox” adlı eseri, Dramatik Yayınları’ndan Leyla Karan Hocalar çevirisiyle çıktı.

OYÇED(Oyun Yazarları ve Çevirmenleri Derneği), Sırbistan’ın bu önemli yazarı Duşan Radoviç’in “Kaptan John Peoplefox” adlı gençlik oyununu  Mascom EC d.o.o  Ajansı ve  Milos Radovic ‘in izniyle çevirip kitaplaştırmıştır.

Kaptan John Peoplefox ve tayfaların başından geçen komik serüvenlerini ustaca anlatan yazar ve çevirmenimize sonsuz teşekkür ederiz diyen OYÇED Oyun Yazarları Çevirmenleri Derneği Genel Başkanı Nazif Uslu, kendisinin de hazır bulunacağı imza ve tanıtım etkinliğine tüm basını davet ediyor.

Nazif Uslu ayrıca oyunu kitaplaştırıp, tiyatro dünyasına ulaştırmamız için desteklerini esirgemeyen, Yayın yönetmeni Nurhan Uslu, Zekeriya Hocalar,Kaan Hocalar, Günnur Orhon, Gamze Vardar, Kalem Kültür Derneğine, READ Regional Network  for Cultural Diversity’ye, Avrupa Birliği’ne ve oyunun projelendirilmesi ile ilgili tüm süreçlerin yönetimini üstlenen Sevgili Zeynep Kaymas’a sonsuz teşekkür ediyor.

 

İlk kez Sırbistanlı bir yazarın gençlik oyunu Türkçe’de!

1 Haziran saat 18.00 de İzmir-Karşıyaka Latife Hanım Köşkü Anı Evi’nde Tiyatro yazarları, yönetmenleri, oyuncuları ve ilgililerin davet edildiği tanıtım ve imza gerçekleşecektir. OYÇED(Oyun Yazarları Çevirmenleri Derneği) Genel Başkanı Nazif Uslu’nun da hazır bulunacağı imza ve tanıtım etkinliğinde sizlerle de buluşmaktan mutlu olacağız.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-01-22 08:52:47
Antika Alanlar
Antika Alanlar
Antika Alanlar
ikinci el saat
chicken slaughterhouse
poultry slaughterhouse
turkey slaughterhouse
poultry equipment
köpek kıyafetleri
antika alanlar
rfid depo
barf mama