• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tiyatro Gazetesinin 151. Aralık sayısında yer alan birçok haber ile yine karşınızdayız.

Tiyatro Gazetesinin 151. Aralık sayısında yer alan birçok haber ile yine karşınızdayız.

Bu yılın son ayından Merhabalar,

Manşetimiz; Ankara Devlet Tiyatrosunun “Son Gece Mahallesi” oyunu, İstanbul’da prömiyer yaptı.

Ayrıntıları ilk sayfadan okuyabilirsiniz.

”Gönlümüz Tunç Soyer’den yana” diyen ülkenin birçok sanatçısı bu haberde. Haber dosyamız 23.sayfada.

”Kumbara Sende Tiyatro Destek Programı Nedir?” haber ilk sayfadan okunabilir.

İlk sayfa da Gazete yazarlarımız konu başlıklarıyla yer alıyor. Şöyle ki;

Nurhan Uslu Baş yazı köşesinde ”Çine’de bir düş gerçekleştirildi” yazısıyla sayfa 2’de, Tamer Levent Tiyatro ve Biz köşesinde ” Dramatik Yazarlık” yazısıyla sayfa 3’te, Zeymur Omuk ”İzmir’in Güçlü Kadınlarından Biri, Devrim Pınar Gürbüzoğlu” yazısıyla sayfa 4’te, Serkan Fırtına ”Tiyatro Emekçisi Halil Uzel”yazısıyla ve  Büşra Elmaskaya ”Zeplin Çocuk Akademisi Atatürk’ü Unutmadı” yazısıyla sayfa 6’da, Halil Karaata ”Grotesk” yazısıyla sayfa 7’de, Yaşam Kaya ”Arturo Uİ’ nin Önlenebilir Yükselişi (2023): Faşizmin Önlenebilir Tırmanışı!” yazısıyla sayfa 8’de, Gülperi Karademir ”Cumhuriyetimizin 100. Yılına saygıyla: İBB Şehir Tiyatroları Çocuk Eğitim Birimi” yazısıyla sayfa 9’da, Metin Güler ”Çine Belediyesi 1. Alabanda Tiyatro Festivali/2023” yazısıyla sayfa 10’da,  Yetkin Yüksel ”ÇEKSANAT TİYATRO’DAN -İLERLEME” yazısıyla sayfa 11’de, Mine Alpan ”Ayşenil Şamlıoğlu ve Özkan Binol” yazısıyla sayfa 15’te,  Hatice Görgeç ”Aydınlanma döneminin Fransız tiyatrosuna etkisini efendi-köle ilişkisi üzerinden açıklamak” yazısıyla ve Serpil Kaya ”Yazmanın büyülü yolculuğu: Toplu Hikayeler – Ankara Devlet Tiyatrosu” yazılarıyla sayfa 18’de, Yalçın Baykul ”Yaşar Akalın’la şiiri ve tiyatroyu konuştuk” yazısıyla sayfa  19’da, Nazif Uslu ” Mardin Çocuk ve Gençlik Tiyatro Festivali ve Nurhan Öktem” söyleşisiyle sayfa 20 ve 21’de yer alırken Cevdet Bayram ise ”Mutlu bir romanın aşk hikayesi oyununun hem yazarı hem oyuncusu olan İlayda Abay ile oyunu üzerine söyleştik” diyor sayfa 22’de.

Nurhan Uslu 2. sayfa’ da ”Tiyatro Festivali Muğla’ ya çok yakıştı” derken, Zeynur Omuk 3.sayfa’da ”Karşıyaka’da çocuklar sanatla büyüyor” diyor. Öte yandan Zeynur Omuk ” Genç Yönetmen Anıl Alkan ve Yıldızı Parlayan Bir Ekip Tiyatro Kök35” söyleşisiyle sayfa 5’te okurlarını bekliyor. Büşra Elmaskaya ise 6.sayfa’ da ”TÜRKAV Aydın Tiyatro Topluluğu’ndan ‘Ben Türk Kadınıyım’ ” başlıklı yazısıyla bu sayıda yerini aldı.

Ayrıca Aralık Ayı Devlet Tiyatroları Oyun Programı’na 12 ve 13. Sayfalardan bakabilirsiniz.

Yetkin Yüksel ”Kukla Tiyatrosu ve Cengiz Özek” söyleşisiyle sayfa 14’te yer bulurken, ”İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Aralık ayında 36 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.” Programı 16 ve 17. Sayfalarda oyun özetleriyle birlikte bulabilirsiniz.

Yine her zamanki gibi dopdolu bir gazeteyle yılı kapatıyoruz. Sadece bu yazılar değil elbette birçok haber de yine bu ay Tiyatro Gazetesi’nde.

www.tiyatrogazetesi.net

Abone olun haberiniz olsun. Gazetenize tüm Mephisto ve Kırmızı Kedi kitabevlerinden ayrıca Tiyatro Gazetesi temsilciliklerinden ulaşabilirisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-01-22 08:52:47
Antika Alanlar
Antika Alanlar
Antika Alanlar
ikinci el saat
chicken slaughterhouse
poultry slaughterhouse
turkey slaughterhouse
poultry equipment
köpek kıyafetleri
antika alanlar
rfid depo
barf mama