• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tiyatro Gazetesinden Merhaba,

Tiyatro Gazetesinden Merhaba,

  1. Şubat sayımızla yine ilginizi çekecek yazı ve haberlerle dolu dolu sizlerleyiz. Bu sayımızda manşetimizde Devlet Tiyatroları var. ”Tiyatro Her yerde” manşetiyle çıkan haberimizin ayrıntılarını sayfa 11’den okuyabilirsiniz. ”İBB Şehir Tiyatroları 11. Liseler arası tiyatro buluşması başvuruları başlıyor. ” başlıklı haber ilk sayfa da yer alırken, ”38. Genç Günler Festivali başvuruları başlıyor.” haberi de yine ilk sayfa da yer almış.

”Uluslararası 9. Anadolu Tiyatro Ödül Töreni tarihi belli oldu” başlıklı haber ise her yıl gelenekselleşen Tiyatro Gazetesi ödül tören tarihimiz. Bu hem memleketin dört bir yanından gelen Tiyatro dostlarının bir buluşması oluyor, hem de emeğin ödüllendirilmesi. 4 Mart’ı şimdiden ajandanıza kaydetmeyi unutmayın. Haberin ayrıntıları 22. sayfada sizleri bekliyor.

Ordu Ekin Tiyatrosu, 2. yılında ‘Denize Düşen Aşk’ oyunuyla sezonu açıyor. Afişini ilk sayfada gördüğümüz oyuna dair yazıyı 6. sayfada okuyabilirsiniz.

Nurhan Uslu ‘ Kubilay Erdelikara ile tiyatro çalışmaları üzerine…’ başlıklı söyleşisiyle 2.sayfa da okurlarıyla. Tamer Levent Tiyatro ve Biz köşesinde ”Yüzüncü yıl ve sanat kültürüne duyulan ihtiyaç ” yazısıyla sayfa 3’te, Yalçın Baykul ”Otuz bir yıldır çekilemeyen tuğla” yazısıyla sayfa 4’te, Büşra Elmas’ın ”Efelerli Çocuklara Karne Hediyesi” ile ”Eşit Masallar Efelerli çocuklarla buluştu” ve ”Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu Hamdi’ nin işleri sahnede” başlıklı yazılarını 6. sayfadan okuyabilirsiniz.

Halit Karaata ”Stilize ya da sembolik oyunculuk” yazısıyla ve Kımız Bozkır ” Sanata ve Hayata Gönül Düşürmek Amatördür! ” yazısıyla sayfa 7’de, Yaşam Kaya ”Balina – The Whale(2023): “OSCAR’dan Sahnelere Uzanan Affedilme!” yazısıyla ve Melike Birgölge ”Soruların gölgesinde düşündüren Montaigne!” yazısıyla sayfa 8’de, Dr. Öğretim üyesi Rasim Aşın ”Geleneksel Türk Tiyatrosu Bölümü – Ya da Anasanat dalı açmanın üniversiteye, tiyatroya ve şehre kazanımları” başlıklı yazısıyla sayfa 10’da, Hatice Görgeç ” Tuğçe Ulugün Tuna ile çağdaş dans üzerine bir seyir” başlıklı söyleşi 16 ve 17. Sayfalardan okunabilir. Serpil Kaya ”Keskin bir çığlık ile sorgulanan hayatlar: Kıllı Maymun – Antalya Devlet Tiyatrosu” yazısıyla sayfa 22’de siz okurlarıyla.

Sadece bu yazılar değil elbette birçok kurumun programı, aylık etkinlik takvimi ve haberleri bu ayki Tiyatro Gazetesi’nde.

www.tiyatrogazetesi.net

Abone olun, haberiniz olsun.

Gazetenize tüm Mephisto ve Kırmızı Kedi Kitabevlerinden ve Tiyatro temsilciliklerinden ulaşabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-01-22 08:52:47
Antika Alanlar
Antika Alanlar
Antika Alanlar
ikinci el saat
chicken slaughterhouse
poultry slaughterhouse
turkey slaughterhouse
poultry equipment
köpek kıyafetleri
antika alanlar
rfid depo
barf mama