• DOLAR
  6,8635
 • EURO
  7,7250
 • ALTIN
  391,76
 • BIST
  1,1245
Tiyatro Gazetesi Şubat 2020, 107. sayı

Tiyatro Gazetesi Şubat 2020, 107. sayı

TİYATRO GAZETESİ  107. ŞUBAT SAYISI ÇIKTI.

6.Anadolu Tiyatro Ödülleri Sahiplerini buldu.

Tiyatro Gazetesi’nin Şubat 107. sayısını sizler için hazırlarken, tam 12 sayfalık Ödül Törenine dair bir Ek’te sizler için gazetenizle..

Bu ay gazetenin manşeti; Tiyatro Gazetesi 6. Anadolu Tiyatro Ödülleri Su Gösteri Sanatları Sahnesi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

”Efeler’den ustalar geçti. ‘Tiyatro ve Toplum’ paneline yoğun ilgi” başlıklı haber ise yine ilk sayfada. ”Akıllı altyazı gözlüğü sayesinde diyalogları okuyabileceksiniz”, ”Bir buruk hikaye Bimarhane” ile Hürriyet Kavgası adlı oyunuyla Kemal Kocatürk afişi ve iç sayfalarda söyleşisi var haberi yine ilk sayfa da gördüklerimiz.

Nurhan Uslu Başyazı köşesinde “Nerede bir tiyatro varsa Tiyatro Gazetesi oradadır” derken, Yasemin Çetin, Kamer Yıldız Ok ile yaptığı söyleşide “Herkes farklı ve herkes eşit ilkesiyle yolumuza devam ettik.” dedi. Burak Süme Süeda Çil ile söyleşti; ”Süeda Çil: Ucunda çok güzel sürprizli şeylerin olduğu bir eğitim programı: Sonsuz Oda!”

Tiyatro ve Biz köşesinde Tamer Levent ‘Müzikaller’ derken, Serkan Fırtına ‘Laf değil iş üretiyoruz’ dedi.

Büşra Elmaskaya ”Efeler’den ustalar geçti. ‘Tiyatro ve Toplum’ paneline yoğun ilgi”, Halit Karaata ”Tiyatro insanın aymasıdır”, Ceren Olpak Kelimeler köşesinde ”Neden yazıyoruz?”, Yrd.Doç.Dr. Rasim Aşın ”Tiyatro eğitimi veren üniversitelerin akademisyenleri çalıştayda buluştu.”, Yaşam Kaya ”Vahşet Tanrısı: “Tanrı’nın bize en büyük kazığı evlenip aynı evde yaşamamızdır!” derken, Üzeyir Tavuş ise ”Ortak payda buluşmak tiyatroya seyirci yetiştirmek” dedi.

Sefer Dülger ”Akıllı altyazı gözlüğü sayesinde diyalogları okuyabileceksiniz”, Büşra Köseoğlu ”Çan’da Ölmezden Gelemeyenler rüzgarı esti!”, Hasan Tanay ”Günümüz Tiyatrosunda Brecht’i Aramak”, Gökhan yener ”Tiyatro Gezegeni”, Şebnem Atılgan “Seyirci Koltuğundan Hırçın Kız”, Arzu Taşkın ”Bir buruk hikaye Bimarhane”, Canan Demirci “Bir oyun izledim ve hayatım değişti”, A. Kadir Bozkurt ”Antalya’nın belediye tiyatrolarını yazmaya devam…”, Yalçın Baykul ”Global Kukla Komple Komplo ya da politikada tiyatral uygulamalar”, Melike Birgölge ”Ne güzel şey hatırlamak seni” ve ”Ağaçlar ayakta ölür, Nevra Serezli daha da büyür”, derken Seval Deniz Karahaliloğlu ”Hülya Nutku ve Hocası Metin And’la Üniversite yılları”, Hikmet Kaymak ve Murat Fidan”Diyarbakır’dan kısa notlar”, Rahime Özbey ”Hüseyin Dilan – Karagöz aranıyor – Işırlak, Hasan Çakmak ”Kazandığınız parayla mutlu olabileceğiniz bir ülke: Kanada” derken, Yalçın Baykul söyleşisine devam etti: ”Hürriyet Kavgası Berlin’e taşındı.” Güler Cengiz ”Merhaba Sanat Tiyatrosu Seher ve Devran’dan öyküleri sahneye taşıdı” ve ”Dünya’da çok fazla kötülük var biz bunu tiyatroyla unutuyoruz, unutturuyoruz” derken Şebnem Atılgan ”Geçmişi olmayanın geleceği olamaz” dedi.

Her zaman olduğu gibi Tiyatro Gazetesi’nde sadece bu bahsini ettiğimiz yazılar değil, bir çok kurum ve kuruluştan haber ve değerlendirmeler var. Ayrıca bir kez daha tekrarlayalım, bu ay gazetenin yanında 6.Anadolu ödülleri Ek’i de var.

Gazetemize Mephisto, Kitapsan Kitabevleri ve Temsilciliklerimizden ulaşabilirsiniz.
www.tiyatrogazetesi.net Haber sitemizden güncel haberlerinizi de takip edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
ümraniye escort
Antika Eşya Alanlar Antika Alanlar ikinci el saat alan yerler Antika Alanlar Antika Alanlar