• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tiyatro Gazetesi Ocak 2021, 118. Sayı

Tiyatro Gazetesi Ocak 2021, 118. Sayı

Her yıl hepimizin merakla beklediği ödüller, bu yılın ilk tiyatro gazetesi olan Ocak 118. sayısın da manşet haber olarak, ‘Tiyatro Gazetesi Uluslararası 7. Anadolu Tiyatro Ödülleri açıklandı’ olarak yer aldı. Böylece yıla ve size güzel bir Merhaba ile başlamış olduk.

‘Yeni yıl yepyeni güzellikler getirsin hepimize’ temennimiz ilk sayfa da sizlere ulaşıyor.

Uluslararası 7. Anadolu Tiyatro Ödülleri Seçici Kurulu, yurtiçinde ve yurtdışında gerçekleşen tiyatro hareketlerini değerlendirmiş ve 2019-2020 döneminde tiyatro sanatına değer katan, katkı sunan ve aktif uygulayıcılarını ödüllendirme kararı almıştır. Türkiye’den 27 il ve yurtdışından 10 ülkede tiyatro sanatına katkı sunan kişi, kurum ve kuruluşlara ödülleri, 17 Mayıs 2021 tarihinde törenle takdim edilecektir. İlk sayfa da tüm listeyi sunduğumuz gazetenin içerisinde ne var ne yok derseniz, hemen başyazı köşesinde Nurhan uslu’nun yazısıyla devam edelim; ‘Yeni yıla yeni umutlarla girmek lazım.’ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Hülya Muratlı, zoom üzerinden gerçekleşen toplantıda, özel tiyatroların sorunlarını dinledi. Toplantıya dair ayrıntılar gazetenizde. Şenay Tanrıvermiş; ‘Biz Saldırayabi’lere gülmüyoruz artık!’ derken, Kubilay Erdelikara; ‘Avrasya Tiyatrolar Birliği’ dedi. Büşra Elmaskaya; ‘Efeler Belediyesi fark yaratmaya devam ediyor’ derken, Burak Süme ise Serra Yılmaz ile yaptığı röportajı sizlerle paylaşıyor; ‘Serra Yılmaz: Suçlular cezasız kaldığında insanlar kendi adaletlerini uygularlar!’

Tamer Levent, Tiyatro ve Biz köşesinde ‘Kültür’, Kımız Bozkır; ‘Sanat üretimi meslek değildir’, Serkan Fırtına ‘Dokuz kere Leyla ve Eleştiri anlayışımız / Aralık notları’, Büşra Köseoğlu; ‘Evde Tiyatro Festivali var! Yine yeni yeniden’, Erdoğan Eğmen; ’İlk toplantımız uzaktan’, Halit Karaata; ‘Gereksizler Sınıfı’, Gürkan Bektaş; ‘Gağan’, Yaşam Kaya; ‘Kıskançlık Bizi Ne Kadar İnsanlıktan Çıkarabilir?’ derken, A. Kadir Bozkurt ise Kemal Aydoğan ile söyleşiyor; ‘Kemal Aydoğan’la pandemi de tiyatro’ diyerek.

Müfit Semih Baylan; ‘Darülbedayi’nin Trabzon Turnesi… (1 – 24 Eylül 1924), Prof. Dr. Sacit Hadi Akdede; ‘İdari, iktisadi, siyasi ve estetik açıdan NationalTheatre-II’ derken Seval Deniz Karahaliloğlu ise bir söyleşiyle karşımıza çıkıyor; ‘Cem İdiz İle Yıldız Tozu Şarkıları Söylemek Lazım’ başlığıyla. Gökhan Yener ise Muzaffer Kırıkkalp ile söyleşti bu ay; ‘Gölgeler adlı oyunda Kan’ı oynamak isterdim.’

Melike Birgölge Reha Özcan ile söyleşti; ‘Leylekler kadar aklımız yok’ başlığıyla okuyabilirsiniz.

Şebnem Atılgan; ‘Kulis: Bir Tiyatro Belleği, Hagop Ayvaz’, Hülya Karakaş; ‘Kadınların özgürlük mücadelesi’ yazılarını sizlere sunarken, Seda Tansüker ise Sertaç Ayvaz ile söyleşti; ‘Ödüller, atölyeler,yetişen öğrencilerimiz, ustalarımız, konuk ekiplerle yolumuza devam ediyorduk ki…’

Yalçın Baykul; ‘Korku İmparatorluğunda Gülme Dersleri 1’ yazısıyla sizlerle bu ay.

Melek Kentmen ‘Gürol Güngör’ ile söyleşirken Cüneyt İngiz ise; ‘Ali İhsan Bozdemir’ ile söyleşti. Ayrıca İngiz’i ‘Dijital Tiyatro, Dijital insan’ yazısıyla ve Eraslan Sağlam ile yaptığı söyleşisi; ‘Tatavla Tiyatro’ ile de okuyabilirsiniz.

İstanbul Devlet Tiyatroları Tekel Sahnesi’nde 26 – 27 – 28 Ocak 2021 tarihlerinde Dramatik Sahne Sanatları oyunu ‘Kadın’ı, Edirne Devlet Tiyatrosu 26.27.28 Ocak 2021 tarihlerinde ise Mask-Kara Tiyatrosu’nun ‘Suçlu Kimdir?’ adlı oyununu izleyebilirsiniz.

Her zaman olduğu gibi dolu dolu bir gazete hazırladık sizler için. Sadece köşe yazıları değil elbette ki, birçok kurumdan haberler ve etkinlikler de yine gazetenizde.

Abone olun, haberiniz olsun: www.tiyatrogazetesi.net

Gazetenize tüm Kırmızı Kedi, Mephisto kitabevlerinden ve Tiyatro gazetesi temsilciliklerinden ulaşabilirsiniz.

 

 

YAZAR HAKKINDA

Şebnem Atılgan Şebnem Atılgan https://www.dailyarts.net/hakkimizda/
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Antika Alanlar
Antika Alanlar
Antika Alanlar
ikinci el saat
chicken slaughterhouse
poultry slaughterhouse
turkey slaughterhouse
poultry equipment
köpek kıyafetleri
antika alanlar
rfid depo
barf mama