• DOLAR
  6,8169
  %0,44
 • EURO
  7,4329
  %-0,08
 • ALTIN
  380,27
  %0,88
 • BIST
  8,3060
  %0,01

Tiyatro Gazetesi Ağustos Ayı 101. Sayısı Çıktı

‘Bizler Anka kuşu misali o küllerimizden yeniden doğarız.’

Bir yandan yepyeni bir sezon başlıyor, diğer yandan seçimlerin ardından şehrin kültür sanat politikiları belirleniyor, ama ilk gündemimiz ciğerimizi dağlayan bir yangın. Sırtını kimseye dayamadan senelerdir ayakta durmayı başaran Mask-kara Tiyatrosunun sahnesi; Su Gösteri Sanatları Sahnesi yandı. Dolayısıyla üzücü süreç geçirdik. Fakat yine de Nazif Uslu, arayan soran mesajlarla yanınızdayız diyen herkese teşekkürlerini iletirken ekliyor; Bizler Anka kuşu misali o küllerimizden yeniden doğarız.

Tiyatro Gazetesi 102. Eylül sayısının manşeti; ‘Su Gösteri Sanatları Sahnesi’nde Yangın!’ Bu haberin ayrıntıları iç sayfalardan okunabilir. İlk sayfada yer alan bir diğer haber ise Burhaniye Ören’de 4-7 Eylül’de gerçekleşecek olan Bağımsız Tiyatro Buluşması. İstanbul’un sanat ve kültür hayatını kadınlar yönetecek başlıklı haber de yine içimizi ısıtan güzel haberlerden. Kim olduklarını iç sayfalardan okuyabilirsiniz.

 1. Uluslararası Maltepe Tiyatro Festivali afişi de Hayat sahnede diyor. Ayrıntıları yine gazetenizde.

Nurhan Uslu köşesinden, ‘Yeni bir tiyatro sezonuna girerken, meslektaşlarımız nasıl oyunlar çıkaracaklar, hepimiz merak içerisindeyiz.’ diyor ve de toplu bir değerlendirme sunuyor, ‘Nerede bir tiyatro varsa tiyatro gazetesi oradadır’ başlıklı yazısında.

İstanbul’un sanat ve kültür hayatını kadınlar yönetecek demiştik. Sanat – Kültür ve Sosyal alanlardan sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığını yürüten Şengül Altan Arslan’ın en önemli ilk icraatı Kültür ve Sanat Daire Başkanlığı’na yine kendi gibi çok değerli ve tecrübeli bir kadını ataması oldu; Hülya Muratlı’yı. Gelin bu iki kadını yakından tanıyalım. Haber dosyamız gazetenizde.

Manşet haberimiz;’Su Gösteri Sanatları Sahnesi’nde Yangın!’ haberinin ayrıntılarıyla birlikte, Sahnenin tarihçesi ve Mask-Kara Tiyatrosu’nun dostlarına açıklamasını da okuyabilirsiniz.

Avni Rakop, ‘Güneşin doğduğu şehirde Tiyatro var’ , Büşra Elmaskaya; ‘Efelerde mahallede tiyatro şenliği’ ve ‘Tarih kültür ve sanat kenti Efeler’, Tamer Levent ise Tiyatro ve Biz köşesinden ‘Yangın’ diyerek ‘Haydi Dayanışmaya’ diye seslendi okurlarına.

Serkan Fırtına ‘Efelik bir sürekliliktir’, Halit Karaata ‘Vazomuzdaki çiçekler’, Hikmet Kaymak ve Murat Fidan ‘ Amed Şehir Tiyatrosu, Yavuz Akkuzu’, Ceren Olpak ‘Atlas’, Arzu Taşkın ‘Bir -Baba-nın ardından’, Yaşam Kaya ‘İki oyun iki eleştiri: Madde 22 ve Sanat yemekte yenir mi?’, A. Kadir Bozkurt ‘Zaten aktör dediğin nedir ki?’ derken, Seda Tansüker ise ‘Sevdiğiniz İşi Yaparken Öğrenmeye Devam Edin Çünkü Hayat Sürprizlerle Dolu! Başlıklı söyleşisi ile sizlerle.

Minik bir gazeteci var bu ay gazetemizde; Bilge Çolak. Hülya Karakaş ile yaptığı röpotajının başlığı ‘Oyunlarımın konusunu Türkiye gündemi belirliyor.’

Berat Beyoğlu ‘Yanan sadece sahne mi?’, ve ‘Bir seyirci: Baysan Papay’ söyleşisi,  Prof.Dr.Sacit Hadi Akdede ‘Antik Yunanlılar bedava mı oyun izlediler? Günümüz Belediyeleri için Bazı Çıkarımlar’, Büşra Köseoğlu ‘Bigada iki ayrı oyun’, Cahit Can Tekin ‘Toprak Sahne Festivali’ derken, Mehmet Avcı ise ‘Vaktiniz varsa okuyun’ yazılarıyla gazetenizde.

Burhaniye Ören’de gerçekleşecek olan Bağımsız Tiyatro Birliği Buluşması programı ve Devlet Tiyatroları’nın yeni sezon programı da yine bu ay gazetemizden okunabilir.

Berat Beyoğlu Kubilay Erdelikara ile söyleşti, 2. Maltepe Uluslararası Tiyatro Festivali’nin tam programını da ekleyerek.

Bahsini ettiğimiz yazılar ve yazarlar dışında birçok kurum ve etkinlik programları ve dosyaları da yine bu ay gazetenizde siz okurları bekliyor.

www.tiyatrogazetesi.net Abone olun, habersiz kalmayın.

Gazetenize Kitapsan, Mephisto Kitabevleri, ve bölge temsilciliklerinden ulaşabilirsiniz.

Tiyatro Gazetesi Eylül Ayı 102. Sayısı Çıktı

Sosyal Medyada Paylaşın:
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
ümraniye escort
Antika Eşya Alanlar Antika Alanlar ikinci el saat alan yerler Antika Alanlar Antika Alanlar