• DOLAR
  6,8169
  %0,44
 • EURO
  7,4329
  %-0,08
 • ALTIN
  380,27
  %0,88
 • BIST
  8,3060
  %0,01

Tiyatro Gazetesi Ekim Ayı 103. Sayısı Çıktı

 

Her başlangıç heyecanlı ve tutkuludur.
Umut taşır içinde. Yepyeni bir sezona başlıyoruz. Sahneler ‘Ve perde..’ derken, sokaklar afişlendiler. Sizlere seslerini duyurmak için çırpınırken tiyatrolar ve etkinlikler, biz de köprü olup sizlere ulaştırmak heyecanındayız.

Bir yandan sonbaharla gelen festivaller, etkinlikler, bir yandan yeni sezona dair haberler. Sanat hayatımızın en güzel penceresi elbette. Tiyatro gazetesi olarak gelin perdeyi aralayalım, bakınız neler görünüyor.

Tiyatro Gazetesi’nin 103. Ekim sayısı bir ek’le birlikte huzurunuzda. Bu ay manşetimiz:’Devlet Tiyatroları 1 Ekim’de Sanatseverlerle Buluştu.’İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sezonunun açılışıysa ‘Şehrin Perdeleri Açıldı’ başlığıyla ilk sayfada yer aldı. İlk sayfada yer alan diğer haberler ise,’Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Canan Döner ile 2. Maltepe Tiyatro Festivali üzerine söyleştik’ ve ’22. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali.’

Nurhan Uslu ‘Kültür Başkenti Oş’ta uluslararası Tiyatro Festivali’nin ardından’ başlıklı değerlendirme ve izlenimlerini yazdı. Metin Güler ise Kaptan’ın seyir notlarında, ‘Festival Hikayeleri, 4. Tiyatro kampı’ dedi. Tamer Levent ‘Varolmak ve Sanat ya da Teori ve Pratik’ A.Kadir Bozkurt ‘Kocaeli’nin Yeni genel sanat yönetmeni Aydın Sigalı’, Serkan Fırtına ‘Bu topraklardan Erkan Yücel geçti’, Cahit Can Tekin ‘2. Maltepe Tiyatro Festivalinin ardından’, Halit Karaata ‘Belki lazım olur’, Büşra Köseoğlu ‘Yaz Çekip giderken,dökülen yapraklar misali tüm cümleler’, Yasemin Çetin ‘Ege ödülleri’ derken, Yaşam Kaya ise ‘İnsanın Hayallerinin Peşinden Koşmasının Mantığı illa ki Vardır!’dedi.

Müfit Semih Baylan ‘Trabzon’dan yeni sezon haberleri’, Seda Tansüker ‘Moda Sahnesi’nde Meydan Konserleri’ne, çembere katılmaya davetlisiniz!’, Şebnem Atılgan ‘Anadolu Üniversitesi Uluslararası Tiyatro Festivali Ekim’de başlıyor’, Yusuf Sağlam ‘Trabzon Sanat Tiyatrosu’nun şövalyesi; Necati Zengin’, Büşra Elmaskaya ‘Selçuk’da yeni bir soluk -Efes Sanat Merkezi/Tiyatro Baytekin-‘ başlıklı yazılarıyla okurlarıyla buluştular.

Çevirmen Sefer Gülger ‘Mülteci Kampından Dünya Turnesine Dünyayı Dolaşan Filistinli Mülteci Kamp Tiyatrosuyla Tanışın’ derken gazetenin ilk sayfasında gördüğümüz Devlet Tiyatroları 1 ekim de açılıyor haber dosyasını inceleyebilirsiniz. Bunun yanısıra İzmir Devlet Tiyatrosu sezona 4 yeni oyun ile giriyor, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu gibi haberler de okunabilir.

Arzu Taşkın ‘Çocuklar için projeler üretmeliyiz’ ve ‘Oyuncu anne olmak, çok seviyorum bu sözü’başlıklı yazılarıyla buluşurken okurlarıyla, Güler Cengiz ise ‘Oyuncu Erhan Sönmez ölümünün 6. yılında anıldı’, ‘Arbens Sanat dayanışma için sahnedeydi’ ve ‘Mersin’in yeni bir Tiyatro sahnesi var’ dedi.

Uğur Ozan Özen ‘Haldun Taner’in Bursa’da sahnelenen oyunları’, Bilge Çolak ‘Selmin Artemiz Tarkan ile Zaman yolculuğu’, Büşra Elmaskaya ‘Sanat dünyasına yeni bir kapı:Tilki Sanat’, Rahime Özbey ‘Edis T. Karabağ – Almanya’dan neden dönmek istiyorum?’başlıklı yazılarıyla gazete de yer alırken, bir çok kurum ve belediye festivalleri de yine bu ay sizlerle buluşuyor. Ayrıca İstanbul’da Kukla festivali başlıyor.

Festivalde yanan Su Gösteri Sanatları Sahnesi yararına gösteriler de gerçekleşecek bilgisini de paylaşalım sizlerle.

’24. Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali başlıyor’ başlıklı haberi de yine gazetenizden okuyabilirsiniz.

Bu ay gazeteyle birlikte Festival eki de hazırladık.

Barok önerileri- İtalyan Silence Tiyatro, 39. Basamak – Denizli B.B.Şehir Tiyatroları, Benerci Kendini Niçin Öldürdü – Nazım Hikmet, 12 Öfkeli – Sui Generis Tiyatrosu gibi birçok grupla söyleştik. Ama hemen belirtelim Festivale katılan söyleşilerini gerçekleştirdiğimiz tiyatro grupların bir kısmına gelecek sayımızda yer verilecektir. Festival ekimizin ilk sayfa manşeti:’Cenk Gürçağ – KKTC Girne Belediye Tiyatro Stüdyosu’

Rahime Özbey gazetenin eki için ‘Maltepe 2.Uluslararası Tiyatro Festivali’ başlıklı yazısında da belirttiği gibi birçok grupla söyleşti.’Gece Boyunca-Ayvalık Belediye Tiyatrosu’ ve ‘Romanya’dan Victoria Balint’ ile yaptığı söyleşileri okuyabilirsiniz.

Nurhan Uslu ‘Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı: Canan Döner’ ile söyleşti. Yine Festival eki için bir başka söyleşisi ise ‘Şehrin Tiyatro Festivallerini renklendiren isim Kubilay Erdelikara‘ ile gerçekleşti. Şimdiden iyi okumalar.

Rahime Özbey: ‘Gürcistan Özürgeti Tiyatrosu – Öpücük’, Özbekistan Qaşkadarya Tiyatrosu – Dedemin Arzusu’ ve ‘ KKTC Girne Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Derman Atik’ ile söyleşti.

32 sayfalık gazetemiz Ek ile birlikte tam 40 sayfa olarak karşınızda bu ay. Birbirinden keyifli söyleşilerin yanısıra, birçok haber ve ilginç yazılar da okunmayı bekliyor.

Her zaman olduğu gibi Tiyatro gazetesine abone olun, haberiniz olsun.

www.tiyatrogazetesi.net

Gazetenize tüm Kitapsan Mephisto kitabevlerinden ve Tiyatrogazetesi

temsilciliklerinden ulaşabilirsiniz.

Tiyatro Gazetesi Ekim Ayı 103. Sayısı Çıktı

Sosyal Medyada Paylaşın:
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
ümraniye escort
Antika Eşya Alanlar Antika Alanlar ikinci el saat alan yerler Antika Alanlar Antika Alanlar