• DOLAR
  8,6475
  %-0,03
 • EURO
  10,3164
  %-0,17
 • ALTIN
  493,73
  %-0,19
 • BIST
  1.402
  %-0,53
Tiyatro Gazetesi Ağustos 2020, 113. Sayı

Tiyatro Gazetesi Ağustos 2020, 113. Sayı

”Varlık tiyatroyu keşfettiği zaman insan olur.”

Öz, söz ile birleşirse kıymetlidir, geçerlidir. Sözü söyleyen özüyle bir olduğunda unutulmaz, anımsanır. Sözü olanların nerede ne zaman sahne aldıklarını okuyabileceğiniz Tiyatro Gazetesi Ağustos 113. sayısıyla karşınızda. Bu ay manşetimizde Kadıköy Belediyesi’nin ‘Sanat Park’ etkinliğine dair bir açıklama var.
‘Mask-Kara Tiyatrosu’ndan Kadıköy Belediyesi Açıklaması’ manşetiyle yayınlanan gazetenin ilk sayfasında yer alan bir başka haber ise; ‘TİYAP’ın soruları yanıt bekliyor.’
Nurhan Uslu “Başyazı” köşesinde ‘Her Tiyatro değerlidir’ diye seslenirken, ‘Taylıeli Köyünde Şenlik’ başlıklı haberin girişi de yine ilk sayfada karşımıza çıkıyor.
Her tiyatro değerlidir. Yaşlısı genci, eskisi yenisi… Kimsenin birbirine “tu kaka” demeye hakkı yoktur, diyen Nurhan Uslu’nun yazısının tamamı gazetenizde.
Nazif Uslu ise en büyük sorunlardan birini kaleme almış bu ay; ‘Çocuk oyunları ve pedagog sorunsalı’ başlıklı yazısıyla. Ümit Görgülü; ‘Hiçbir sanatta çocukların seviyesine inemez, olsa olsa çıkabilirsiniz!’, Burak Süme; ‘Çocukların masalcı teyzesi Adile Naşit’, Tamer Levent; Tiyatro ve Biz köşesinde ‘Düşünme biçimi, Yaşama biçimi, Sanat’, Avni Rakop; ‘Sasev yeniden hayatta’, Serkan Fırtına; ‘Hadi biraz mavra yapalım’ derken, Büşra Elmaskaya ise; ‘Levent Üzümcü Kuşadalı sanatseverlerle buluştu’ ve ‘ Efelerli çocukların tiyatro sevinci’ başlıklı yazılarıyla bu ay okurlarıyla buluştular.
Halit Karaata; ‘Fiziksel hareketlerdeki gerçek’, Yaşam Kaya; ‘Tiyatroyu -Sinematografik Tiyatro- kurtaracak’, Cüneyt İngiz; ‘Pandemi ve Tiyatro’, A. Kadir Bozkurt; ‘Apollon’un Pataralı olduğunu biliyor muyuz?’, Fatma Şık Tuğcu; ‘Türkiye’de Tiyatro Eğitiminin Tarihi ve ilk müslüman kadın oyuncular- 3. Bölüm, Tuğba İlmaz; ‘İyi Tiyatro, iyi tiyatrodur’ derken, Berat Beyoğlu ise bir söyleşiyle karşımıza çıkıyor; ‘Hoşçakal Adalet Ağaoğlu, hoşçakal’ diyerek.
Dilara Güngör ve Dilber Çilem Akyüz; ‘Bu ofiste tiyatro var! Düş var!’ başlıklı söyleşiyi bizlerle buluştururken, Prof. Dr.Sacit Hadi Akdede; ‘Operadaki Hayalet: Irkçılık ve Eşitsizlik’ derken, ‘Başak Karatepe belediyelerdeki sürgünü yazdı: Birimiz çöpe, birimiz çim biçmeye’ yazılarıyla, Melike Birgölge ise; ‘Çiğdem Tunç: Efe bir oyuncuyumdur veya Cahide ile ilgili son sözü ben söyleyeyim’ söyleşisiyle sizlerle.
Büşra Köseoğlu, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Kültür Sanat ve Turizm Komite Başkanı Metin Tatlı ile bir söyleşi yaptı; ‘Büyüyen şehirler değil, büyüleyen şehirler yapma zamanıdır artık’.
Yalçın Baykul; ‘Güleryüzlü anarşist devrimci meddah radikal palyaço’, Gökhan Yener; ‘Salgın Dönemi ve Tiyatro’, Ümit Görgülü; ‘Çocuk Tiyatrosunda Pedagog’un yeri’, Şebnem Atılgan; ‘Tiyatro’nun yeni adresi: Küçükçiftlik Bahçe Tiyatrosu’, Küçükçiftlik Parkın kapıları tiyatrolar için açılıyor!’ derken OYÇED’in düzenlediği; ‘Özdemir Nutku Çeviri Çocuk Yetişkin Oyun Yazma Yarışması’nın ayrıntıları da bu ay gazetenizde.
Sadece verdiğimiz bu başlıklar değil elbette çok daha fazlası bu ay ki gazetede sizleri bekliyor. Tiyatro dünyasından haberler her ay olduğu gibi bu ay da sizlerle. Gazetesiz kalmayın, ay boyunca okuyun.
Tiyatro gazetesi aboneliği için
Gazetenize tüm Kırmızı Kedi, Mephisto kitabevlerinden ve Tiyatro Gazetesi

Temsilciliklerinden ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
ikinci el saat alan yerler
ikinci el saat alan yerler
ümraniye escort
ikinci el saat alan yerler
ikinci el saat alan yerler