• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İBB ŞEHİR TİYATROLARI’NIN YENİ ÇOCUK OYUNU “PERİ KIZ MÜZİKALİ”

İBB ŞEHİR TİYATROLARI’NIN YENİ ÇOCUK OYUNU “PERİ KIZ MÜZİKALİ”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları,Sevtap Çapan’ın yazıp yönettiği Peri Kız Müzikali adlı çocuk oyununuseyirciyle buluşturuyor.

Oyunun konusu:

Peri Kız, her perinin ergenlik döneminde güven ve kıdem kazanmak için girdiği sınavın son aşamasındadır. Bu sınavı kazandığında iyilik perisi olacaktır. Küçük insan Can’a görünme hakkını kazanan Peri Kız’ı zorlu bir sınav beklemektedir. Karanlıkta kaybolmamak için en doğru zamanda harekete geçmesi gerekecektir. Ancak bu hiç de kolay değildir. Peri Kız, Kara Peri’nin büyülü kara oyunuyla bir yandan gerçek kimliğini korumaya çalışırken, bir yandan da iyilik ile kötülük arasında bir çatışmanın tam ortasında kalır. Özündeki iyilik, özgür iradesi, kendine olan inancı ve Can’ın da yardımları sayesinde kötülükle cesaretle savaşacak ve kara büyünün etkisinden kurtulacaktır.

Müziğini Orçun Tekelioğlu’nun, dramaturgisini Özge Ökten’in, sahne tasarımını Ahsen Nur Çiftçioğlu’nun, kostüm tasarımını Aysel Doğan’ın, ışık tasarımını Osman Aktan’ın, ses tasarımını Nesin Coşkuner’in, efekt tasarımını Kadir Arlı’nın, koreografisini Senem Oluz’un, görsel tasarımını Emre Turgaylı-Yakup Altay’ın yaptığı, fotoğraflarını Nesrin Kadıoğlu’nun çektiği oyunda Aslı Yiğit, Cihat Faruk Sevindik, Ebru Üstüntaş, Elif Verit, Emel Bertan, Güzin Alkan, Özge Kırdı, Pınar Pamuk, Seda Yılmaz, Sinem Yoldaş, Tarık Köksal, Tevfik Şahin, Tuğçe Açıkgöz, Yasemin Tunca, Yeliz Şatıroğlurol alıyor.

İyiliğin ve kötülüğün çatışmasının anlatıldığı müzikalde, dünya ile periler diyarı Faylınn’da geçen olaylar sahneye taşınıyor. Peri Kız, iyilik perisine dönüşmek için, periler diyarından Can’ın yaşadığı evdeki odasına doğru bir yolculuğa çıkıyor. Adeta görsel bir şölene dönüşen bu yolculukta, kara perilerin ve iyi perilerin çatışmasının ortasında, Can’ın ve İyilik perisinin buluşmasına tanık oluyoruz.

 

Oyun, 23 Şubat, 1 Mart 2020 tarihlerinde Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde izlenebilir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-01-22 08:52:47
Antika Alanlar
Antika Alanlar
Antika Alanlar
ikinci el saat
chicken slaughterhouse
poultry slaughterhouse
turkey slaughterhouse
poultry equipment
köpek kıyafetleri
antika alanlar
rfid depo
barf mama