• DOLAR
  8,2364
  %-0,40
 • EURO
  10,0327
  %0,28
 • ALTIN
  484,93
  %0,49
 • BIST
  1.441
  %0,95
İBB ŞEHİR TİYATROLARI’NDA 13-18 EKİM HAFTASI OYUN PROGRAMI

İBB ŞEHİR TİYATROLARI’NDA 13-18 EKİM HAFTASI OYUN PROGRAMI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 13-18 Ekim 2020 tarihleri arasında 1’i yeni 8 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

Sezon Minimal’in 3. haftasında Rüstem Ertuğ Altınay’ın yazdığı Jale Karabekir’in yönettiği Melek 13 Ekim 2020 tarihinde Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde ilk gösterimini yapacak.

Bu hafta Uzlaşma, Ay Carmela!, Sessiz Adam ve Sinek, Dansöz, Fil, Canavar Mı Yok Mu? Berû: Klakson Borîzan Û Birt oyunları seyirciyle buluşacak.

Şehir Tiyatroları tarihinde bir ilki gerçekleştiriyor. 106 yıllık bir kurum olan Darülbedayi, salgın döneminde özel tiyatrolara kapısını açıyor. Ekim ayında sahnelerimizde 39’u yetişkin, 10 çocuk oyunu olmak üzere toplam 49 özel tiyatro oyun sahneleyecek. Bu sayede yüksek ücretlerle özel tiyatroların oyunlarını izleyebilen İstanbul seyircisi, tiyatromuzun daha makul bilet ücretiyle bu oyunları sahnelerimizde izleyebilecek.

Bu hafta sahnelenecek oyunlar:

Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi

Melek (Yeni Oyun)

Aktris Melek Kobra’nın günlüklerinden yola çıkılarak yazılan oyunda, kısacık bir ömre sığdırılan büyük aşk ve acılara tanıklık ederken, 1930’ların sanat hayatının içinde bir primadonnanın uyuşturucu bağımlılığı, hastalık, parasızlık ve yalnızlığa sürüklenişini izliyoruz.

Rüstem Ertuğ Altınay’ın yazdığı Jale Karabekir’in yönettiği oyunda Yeşim Koçak rol alıyor. Oyun, 13, 15, 17 Ekim 2020 tarihlerinde Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde.

Fatih Reşat Nuri Sahnesi

Uzlaşma

Bir süre önce ayrılan Anna ve Pierre artık bir çift olmasalar bile hala ebeveyndir ve oğullarıyla iletişim konusunda sıkıntı çekmektedirler. Bu nedenle sürekli birbirlerini suçlayıp tartışarak hem kendilerinin hem de çocuklarının yaşamını cehenneme çevirirler. Sonunda sorunu çözmek için aile mahkemesinin atadığı arabulucular eşliğinde uzlaşma toplantılarına katılmaya ikna olurlar. Toplantılar boyunca sadece ayrılan çift değil, olaya profesyonel olarak dahil olsalar da özel yaşamlarında benzer sorunlar yaşayan arabulucular İsabelle ve Jeanne da sarsıcı iç hesaplaşmalarla karşı karşıya kalır… Chloe Lambert’in yazdığı Aslı İçözü’nün yönettiği oyunda Kırmızı Ekipte: Gökçer Genç, Işıl Zeynep, Yeliz Şatıroğlu, Zeliha Bahar Çebi, Mavi Ekipte: Elvan Boran, Ercan Demirhan, Dolunay Pircioğlu, Mana Alkoy rol alıyor. Oyun, 13, 15, 17 Ekim 2020 tarihlerinde Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde.

Kağıthane Sadabad Sahnesi

Ginko Tiyatro’nun çocuk oyunu Canavar Mı Yok Mu? 18 Ekim 2020 tarihinde Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde.

Gaziosmanpaşa Sahnesi

Teatra Jiyana Nu’nun oyunu Berû: Klakson Borîzan Û Birt, 13 Ekim 2020 tarihinde Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde.

Sultangazi Hoca Ahmet Yesevi Sahnesi

Q Performans’ın çocuk oyunu Sessiz Adam ve Sinek, 18 Ekim 2020 tarihinde Sultangazi Hoca Ahmet Yesevi Sahnesi’nde.

Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi

Ay, Carmela!

İspanya iç savaşında Franco rejimi tarafından rehin alınan iki varyete oyuncusu Carmela ve Paulino istemedikleri bir gösteriye zorlanırlar. Bu süreçte yaşadıkları olaylar nedeniyle birbirlerini, evliliklerini, sevgilerini, savaşı sorgularlar. Jose Sanchis Sinistera’nın yazdığı, Yalçın Baykul’un çevirdiği, Naşit Özcan’ın yönettiği oyunda, Ada Alize Ertem, Çağatay Palabıyık, Deran Özgen rol alıyor. Oyun, 13, 15, 17 Ekim 2020 tarihlerinde Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde.

Ümraniye Sahnesi

Tiyatro Bereze’nin oyunu Fil, 13 Ekim 2020 tarihinde Ümraniye Sahnesi’nde.

Mek’an’ın oyunu Dansöz, 15 Ekim 2020 tarihinde Ümraniye Sahnesi’nde.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
ikinci el saat alan yerler
ikinci el saat alan yerler
ümraniye escort
ikinci el saat alan yerler
ikinci el saat alan yerler