• DOLAR
  8,6475
  %-0,03
 • EURO
  10,3164
  %-0,17
 • ALTIN
  493,73
  %-0,19
 • BIST
  1.402
  %-0,53
İBB ŞEHİR TİYATROLARI SEZON MİNİMAL’İN YENİ OYUNU“MELEK”

İBB ŞEHİR TİYATROLARI SEZON MİNİMAL’İN YENİ OYUNU“MELEK”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Rüstem Ertuğ Altınay’ın yazdığı Jale Karabekir’in yönettiği Melekadlı oyunu seyirciyle buluşturuyor. Oyun, 13Ekim 2020 Salı günü saat 20.30’daHarbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde ilk gösterimini yapıyor.

Oyun Konusu:Hayatının kısacık hikâyesine, bir operetin başrolünü, Türkiye’nin ilk güzellik yarışmasını, tutkusu kadar acısı da eksilmeyen bir aşkı sığdıran Melek; şimdi bir hastane odasına sığan bu hayatı, kendi sahnesinden bizimle paylaşıyor.

Darülbedayi aktristlerinden Melek Kobra’nın yaşam öyküsü ve günlüklerinden yola çıkarak kurgulanan oyun, 1930’lar İstanbul’unda, hayata aşık, ama ölümün kıyısında bir kadın, tiyatroya aşık, ama sahnenin kıyısında bir oyuncuyu seyircisiyle buluşturuyor.

Melek’in yönetmeni Jale Karabekir, oyunu şöyle değerlendiriyor:

“Dünyanın pandemiyle savaştığı bir dönemde, Melek sahnede yaşamaya devam ediyor. Konuşmaya, anlatmaya en ihtiyaç duyduğu o günlerde, onu ayakta tutan, hayat enerjisi veren tek şeyle: Tiyatroyla. Hastane odası onu çevreleyen dış dünyanın azabıyla dolu. O ise aynı odada yaşama, tiyatrosuyla tutunmaya çalışıyor. Bir kadın, üstelik sanatçı bir kadın 1930’ların Türkiye’sinde onu gün geçtikçe çürüten bir dünyaya karşı gelmeye çalışıyor. Bedenini ele geçirmeye çalışan hastalıkla da gün be gün çatışıyor. Melek konuşuyor, anlatıyor, oynuyor. Konuşamamış, anlatamamış, oynayamamış tüm kadınlar ve sanatçılar adına… Düşünüyorum neler değişti o zamandan beri, bizim için? “Adı adsız günler” geçtikçe ve geçtikçe… Bizi Melek’e bağlayan bağlar sahnedeki Melek yaşadıkça daha da güçleniyor. Onun hüznü hüznümüz, acısı acımız, yenilgisi yenilgimiz, mücadelesi mücadelemiz oluyor. Ya da zaten öyleler, sadece bir farkına varış bu.”

Dramaturgisini Sinem Özlek’in, müziğini Deniz Noyan’ın, sahne tasarımını Cihan Aşar’ın, kostüm tasarımını Aysel Doğan’ın, ışık tasarımını Murat Özdemir’in, efekt tasarımını Nuri Hafif’in yaptığı, fotoğraflarını Ahmet Çelikbaş’ın çektiği oyunda Yeşim Koçak rol alıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
ikinci el saat alan yerler
ikinci el saat alan yerler
ümraniye escort
ikinci el saat alan yerler
ikinci el saat alan yerler