• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Çine’de Büyük Buluşma

Çine’de Büyük Buluşma

  1. Ege Tiyatrolar Buluşması’na Çine ev sahipliği yapıyor .

12.Ege Tiyatrolar Birliği Buluşması’na Çine Belediyesi  ev sahipliği yapıyor. Daha önce Denizli, Fethiye, Milas, Karşıyaka, Söke, Uzunköprü, Edirne, Balıkesir, Kuşadası, Uşak gibi kentlerde buluşma yapan Ege Tiyatrolar Birliği  “12.EGE TİYATROLAR BULUŞMASI”nı 21/22 Ekim 2023 tarihlerinde  Aydın’ın  Çine ilçesinde yapacak.

Birliğin geleneksel Buluşması

Ege Tiyatrolar Birliği tarafından düzenlen ve Çine Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek buluşmada birlik üyesi ekipler iki günlük  kampa gidecek. Geleneksel hale gelmiş buluşmalar birliğin kendi iç işleyişinde ki dinamikleri güçlendirmek adına da kıymetli oluyor.  Buluşmada oyunların yanısıra yalnızca birlik hocalarının katıldığı atölyeleri de içeriyor. Bu da öğrenmede ki devamlılığı vurgulamak adına kıymetli bir gelenek. Buluşma geziler dışında yıllık planlama toplantısıyla sona erecek.

Yeni bir festival de geliyor. “ALABANDA TİYATRO FESTİVALİ”

Çine Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 12. Ege Tiyatrolar Buluşması  buluşma yeni bir festivale de ev sahipliği yapacak.

1.ALABANDA TİYATRO FESTİVALİ” . Adını kentte ki  antik tiyatrodan alacak festival 18/22 tarihlerinde gerçekleşecek. Çine Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek festival Ege Tiyatrolar Birliği ve Çine Kültür Derneği ile dayanışma halinde hayata geçecek. Festivalin sanatsal koordinasyonu ise Tiyatro Ofisi tarafından gerçekleşecek. Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu gibi ekiplerin sahne alacağı, söyleşi, atölye ve sokak etkinliğinin yer alacağı festivalde ayrıca Çine ile olan bağlarından dolayı Şükran Güngör, Yıldız Kenter ve Yalçın Dinçer onur ödülleri de verilecek.

Buluşmalar ve Festivaller İle Nefes Alacağız

Ege Tiyatrolar Birliği Başkanı Metin Güler; “Buluşmalar ve Festivaller bu mesleğin akciğerleridir. Nefes alma biçimleridir. Ekipler oyunlarını sahneleyerek, meslek emekçileri de bunları takip ederek ve bunlar hakkında söyleşerek nefes alır. Paylaşarak, sertleşerek yeni üretimler için soluklanır. Böylece paylaşım ve geleceğe dair yeni düşler çoğalır. O nedenle festivaller ve buluşmalar bu meslek için tazelenme yerleridir. Kent içinse bir turizm ve vizyon değeridir. Buluşmada ki emekleri için Çine Belediyesi Sanat Yönetmeni dostumuz sevgili Ömer Öner hocamıza. Festival yapma vizyonu ve öngörüsü için Çine Belediye Başkanı sayın Enver Salih Dinçer’e çok teşekkür ediyoruz. Sanata olan destekleri için bütün bölge ve ülke tiyatrosu adına emek veren herkesi şimdiden selamlıyoruz.”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-01-22 08:52:47
Antika Alanlar
Antika Alanlar
Antika Alanlar
ikinci el saat
chicken slaughterhouse
poultry slaughterhouse
turkey slaughterhouse
poultry equipment
köpek kıyafetleri
antika alanlar
rfid depo
barf mama