• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tiyatro Gazetesinden Merhabalar,147. Ağustos sayımızla karşınızdayız.

Tiyatro Gazetesinden Merhabalar,147. Ağustos sayımızla karşınızdayız.

Manşet haberimiz 2. Efes Tiyatro Festivali.
”Efes Selçuk’ta Tiyatro Festivali Başlıyor” diye duyurduğumuz haberin ayrıntılarını sayfa 24’te okuyabilirsiniz. İlk sayfada ”Tunç Soyer’e Uluslararası Sanata Evet Ödülü” başlıklı haberimiz de var. Haberin ayrıntıları sayfa 21’de.

”Açık Hava Yaz Oyunları’nda 76. yıl coşkusu” başlıklı haber ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarından. Detaylarıyla sayfa 6’dan okunabilir. Gazetemizin ilk sayfasında yer bulan yazılar ve yazarlarımıza gelince; Nurhan Uslu’nun ”İnsanı İyileştiren Buluşmalar” yazısı sayfa 2’de, Tamer Levent’in Tiyatro ve Biz köşesinde kaleme aldığı Tiyatro Kültürü sayfa 3’te, Yalçın Baykul ve Handan Yıldız’ın ”Bir canda üç nefes: Taıes Farzan” yazısı sayfa 4 ve 5’te” Serkan Fırtına’nın ”Kültür-Sanat ve Edebiyat Dergileri” başlıklı yazısı sayfa 6’da, Kımız Bozkır’ın ”Salihli Sardes 8, Uluslararası Dionysos Tiyatro Şenliği ve Tiyatro Eğitim Kampı start aldı” başlıklı yazısı sayfa 7’de, Yetkin Yüksel’in ”Fantastik ve ironik bir komedi; Çapkının Düşü” yazısı sayfa 8’de, Yaşam Kaya’nın ”Ben Türkan Saylan (2023): Gericiliğe direnen bir Yaşam” yazısı sayfa 9’da, Hatice Görgeç’in ”Kültür, Sanat ve Bilimsellik açısından sosyolojik, psikolojik, ve politik bir duruş” yazısı sayfa 11’de, Serpil Kaya’nın ”Kafkas masallarından ince bir adalet çizgisi hikayesi Kafkas Tebeşir Dairesi” sayfa 12’de, Prof. Sacit Hadi Akdede’nin ”Sanatın Politik Ekonomisi ve Kültür Endüstrisi (I)Kültür ve Sanatta Emperyalizm Olur mu?” yazısı sayfa 18’de, Metin Güler’in ”8.Dionysos Tiyatro Şenliği/2023” yazısı sayfa 22’den okunabilir.
Nurhan Uslu 2.sayfada; ”Kuzey Makedonya / Resne Tiyatro Festivali”, ”16. Türkiye tiyatro buluşması yoğun katılımla gerçekleşti” ve ”Uşak 5. Uluslararası Tiyatro Festivali Uşak’ta festival coşkusu yaşandı” yazılarıyla sizlerle. Halit Karaata ”Yumurta kapıyı bir kere çalar” yazısıyla sayfa 7’de, Hasan Çakmak ”Hasan Çakmak İzmir ve Uşak’ta kitaplarını imzaladı” başlıklı yazısıyla sayfa 9’da, M.Ümit Görgülü ”Cebimizdeki Cinnet oyunu Türkiye turnesinde ” yazısıyla sayfa 14 ve 15’te, Yedinci Ege Tiyatrolar Birliği Tiyatro Kampı afiş ve detayları sayfa 17’de, Bergama Tiyatro Festivali programı sayfa 20’de, ”Mask-Kara Tiyatrosu’nun kadınların töre, aile içi şiddet, ensest ilişkiler sonucu öldürülmeleri ve intihara sürüklenişini anlattıkları oyunları Kadın Ölüleri adlı oyunuyla Yurtiçi ve Yurtdışı turnelerine çıkmaya hazırlanıyor” başlıklı haber de 23.sayfada siz sevgili okurlarımızla.

Her zaman olduğu gibi Tiyatro Gazetesi bu ay da dopdolu haberlerle sizlerle.
Okumak için abone olun. www.tiyatrogazetesi.net
Gazetenize Kırmızı Kedi ve Mephisto kitabevlerinden ayrıca tiyatro temsilciliklerinden ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Antika Alanlar
Antika Alanlar
Antika Alanlar
ikinci el saat
chicken slaughterhouse
poultry slaughterhouse
turkey slaughterhouse
poultry equipment
köpek kıyafetleri
antika alanlar
rfid depo
barf mama