• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tiyatro Gazetesi Mayıs 134.Sayısı Çıktı.

Tiyatro Gazetesi Mayıs 134.Sayısı Çıktı.

Tiyatro Gazetesinden Merhaba,

Mayıs 134.sayımızla karşınızdayız. Baharın gelmesiyle birlikte pandemi bir nebze de olsa soluk aldırttı. Tiyatro severler daha çok salonlarda görünür oldular. Biz de hem artan etkinliklerin, hem de festivallerin haberleri ve elbette bir çok tiyatro insanı söyleşisiyle bu sayımızı hazırladık.

Bu ay manşetimiz; üç haber üzerinden. ‘‘Vazgeçmiyoruz-Daima Genç!’’ Haberin ayrıntıları 2.sayfadan okunabilir. 2. Haber; ‘‘Kaptan John Peoplefox’’, 3. Haber ise manşette ki ‘‘2.Metropolis Tiyatro Festivali “Tiyatronun Kalbi Torbalı’da Atacak” 4. Sayfadan devamı okunabilir.

Festivalleri manşete taşırken ilk sayfadan yazı başlıklarıyla yazarlarımıza da yer verdik. Peki kim ne yazmış? Bir göz gezdirelim isterseniz.

Nurhan Uslu Başyazı köşesinde ‘Her Gününüz Festival Tadında Olsun’ yazısıyla sayfa 2’de, Tamer Levent Tiyatro ve Biz köşesinde ‘Oyun ve Ayna’ ile sayfa 4’de, Yaşam Kaya OFİS BOY (2022): “Post Modern Sürrealist İsyan!” yazısıyla sayfa 5’de, Serkan Fırtına ‘Emekle Geçen Günler’ ile sayfa 6’da, Halit Karaata ‘Tiyatral Açıdan Bakılırsa…’sayfa 7’de, Doç.Dr.Birgül Yeşiloğlu Güler ‘Diyarbakır’da Bir Mola; Komedi Mola!’ ile sayfa 8’de, Müfit Semih Baylan ‘Su, kalorifer, havalandırma, yağmur, lağım boruları arasında geçen hayat, Sığıntılar!’ ile sayfa 9’da, Nüzhet Kılınç ‘Çocukların Gözündeki Işığı Görmek İçin’ ile sayfa 10’da, Büşra Elmaskaya ‘Antik Çağ Dionysos Şenlikleri’ ve Efeler’de Tiyatro “Entrikalı Dolap Komedyası” ile sayfa 10’da, Melike Birgölge ‘Silinmeye Çalışılan Ama Hep İzi Kalan Gerçekler!’ ve Kımız Bozkır ise ‘Hallarımız’ ile sayfa 11’de, Zeynur Omuk ‘Karşıyaka Belediye Tiyatrosundan Yolu Geçenler’ ile sayfa 12 ile 13’te, Yalçın Baykul ‘Berlin’de Bir Nasrettin Hoca’ ile sayfa 14 ile 15’te, Melek Kentmen ‘Metin Sadık Yağcı’ ile sayfa 6’da, Gökhan Yener ‘Sophokles “Antigone” Kral Oedipus’un Lâneti…’ ile sayfa 19’da, Prof.Dr. Sacit Hadi Akdede ‘Sanatın Politik Ekonomisi’ ile sayfa 20’de, Seda Tansüker ‘Esra Ergun: “Oyunculukta en önemli şey kendini bilmek, kendini fark etmek, neyi neden yaptığını bilmesidir.” Ile sayfa 21’de, Zeynep Kaymas ‘Tanja Milecic Orucevic – Tiyatro Enerji Alışverişidir’ ile sayfa 22’de okunabilir.

Devlet Tiyatroları Trabzon 22. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali, Antalya 12. Uluslararası Tiyatro Festivali ve Konya 14. Bin nefes bir ses Uluslararası Türkçe Tiyatro yapan Ülkeler Festivali afişleri de ilk sayfadan görülebilir.

Cenk Behram Su ‘Bazı Detaylar Masalı’ ile sayfa 18’de, Rıza Gedikoğlu Hakkı Karaca söyleşisi ise sayfa 20’de okunabilir.

Bu ay’da bir çok haberin yanı sıra, etkinlik ve festival programları da gazetenizde sizleri bekliyor. Haberdar olmak için abone olmayı unutmayın. www.tiyatrogazetesi.net

Tiyatro Gazetesine Kırmızı Kedi ile Mephisto Kitabevleri’nden ve Tiyatro Gazetesi temsilciliklerinden ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-01-22 08:52:47
Antika Alanlar
Antika Alanlar
Antika Alanlar
ikinci el saat
chicken slaughterhouse
poultry slaughterhouse
turkey slaughterhouse
poultry equipment
köpek kıyafetleri
antika alanlar
rfid depo
barf mama