• DOLAR
  7,4526
 • EURO
  8,8474
 • ALTIN
  468,97
 • BIST
  1,1861
DEVLET TİYATROLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AÇIKLAMA

DEVLET TİYATROLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AÇIKLAMA

“İşten atılan tekniker DT Genel Müdürü’ne saldırdı” yönünde 16.05.2020 tarihli Cumhuriyet gazetesinde Selda Güneysu imzalı çıkan haber hakkında kamuoyunu doğru bilgilendirmek için Devlet Tiyatroları olarak bir açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur.

Haberde mahkemenin göreve iade kararı verdiği ve uygulanmadığı iddiasıyla saldırıda bulunulduğu belirtilmiştir. Ancak haberde adı geçenin açmış olduğu davada mahkemece verilen ve uygulanması gereken herhangi bir karar olmadığından haber gerçeği yansıtmamaktadır.

Haberde ayrıca ilgilinin avukatı tarafından sebepsiz yere işten çıkarıldığı yönündeki iddiaları da gerçeği yansıtmamakta olup, konu mahkemeye intikal ettiğinden gerekli cevaplar ilgili mahkemeye arz edilmiştir.

Gerek haberde gerçeği yansıtmayan iddiaların gerekse avukatın açıklaması bir bütün olarak değerlendirildiğinde, haberin açıkça hukuka aykırı ve Türk Ceza Kanununda suç olan eylemleri meşrulaştırmaya yönelik olduğu, ayrıca sözleşmesi yenilenmeyen diğer personelleri de suç işlemeye tahrik edecek mahiyette olduğu görülmektedir.

Bu konuda ilgililer hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

Yeterli araştırma yapmaksızın, kulaktan duyma bilgilerle masa başında yapıldığı daha ilk bakışta anlaşılan bu tarz haberlerin, ülkemizin en önemli sanat kurumlarından biri olan Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünün üst düzey yöneticisine yapılan bu çirkin saldırıyı adeta meşrulaştırması ve sanat kurumlarını küçük düşürmeye çalışması da düşündürücüdür.

Yanlış algı oluşturmaya yönelik bu tarz haberlerin yapılmasını şiddetle kınıyor ve kamuoyunun takdirine sunuyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
ümraniye escort
Antika Eşya Alanlar Antika Alanlar ikinci el saat alan yerler Antika Alanlar Antika Alanlar