• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
CHP’li Bakan’dan AVM’lere Tiyatro Teklifi

CHP’li Bakan’dan AVM’lere Tiyatro Teklifi

Kültür ve Sanatın toplumlar üzerinde birleştirici ve iyileştirici etkilerinin pandemi sürecinde de görüldüğüne dikkat çeken CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, normale dönüldüğünde kültür ve sanat üretimi ve yaratıcılık alanlarına erişimin çeşitlenerek yaygınlaşacağını belirtti. Bakan, AVM’lere yapı ruhsatı verilirken en az bir müze, sanat galerisi veya tiyatro alanlarının açıkça gösterilmesi şartı getirilmesini teklif etti.

Alışveriş merkezleri (AVM) nde en az bir müze, sanat galerisi veya tiyatronun bulunmasını ve projelere yapı ruhsatı verilirken bu alanların açıkça gösterilmesi şartının getirilmesi için kanun teklifi veren CHP’li Bakan, pandemi sürecinde bunun görüldüğünü ve normale dönüldüğünde kültür ve sanat üretimine, yaratıcılık alanlarına erişimin çeşitlendirilerek, yaygınlaştırılmasının amaçlandığını söyledi.

KÜLTÜR VE SANAT BİRLEŞTİRİCİ VE İYİLEŞTİRİCİ

Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi olarak ilan ettiği koronavirüsün toplumlar üzerinde sarsıcı etkisi oluştuğunu anımsatan CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, “Salgının beraberinde getirdiği sorunların üstesinden gelebilmek için insanlar sanata her zamankinden daha çok ihtiyaç duymuş, kültür ve sanat bu sürecin en büyük birleştirici ve iyileştirici güçlerden biri olmuştur” dedi.

ÖRNEK İTALYA VE İSPANYA

Korona salgını sürecinde kültür ve sanat üretiminin toplum üzerindeki olumlu etkisinin Avrupa ülkelerinde görüldüğüne dikkat çeken CHP’li Bakan, teklifinde şu bilgilere yer verdi: “Pandemi sürecini en ağır biçimde geçiren İtalya ve İspanya başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde karantinadaki insanların balkonlara çıkıp birlikte şarkılar söylediği görüntüler bu iyileştirici etkiyi hafızalara kazımıştır. Pandemi süreci sona erdiğinde, hayat yeniden normale dönmeye başladığında, kültür-sanat alanının tüm aktörleri toplumsal iyileşmenin temel unsuru olmaya devam edecektir. Söz konusu teklifle, pandemi bittikten sonra kültür ve sanat üretimine ve yaratıcılık alanlarına erişimin çeşitlendirilerek, yaygınlaştırılması amaçlanmıştır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-01-22 08:52:47
Antika Alanlar
Antika Alanlar
Antika Alanlar
ikinci el saat
chicken slaughterhouse
poultry slaughterhouse
turkey slaughterhouse
poultry equipment
köpek kıyafetleri
antika alanlar
rfid depo
barf mama