• DOLAR
  8,6504
  %0,12
 • EURO
  10,3327
  %0,22
 • ALTIN
  494,85
  %0,04
 • BIST
  1.402
  %-0,53
CAS “OYUN ATÖLYESİ 2” İÇİN SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK

CAS “OYUN ATÖLYESİ 2” İÇİN SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK

Arzu Gamze Kılınç ve Muhammet Uzuner tarafından 2017 yılında kurulan Cihangir Atölye Sahnesi (CAS) tiyatro oyunları sahnelenmesinin yanı sıra atölye çalışmalarına da devam ediyor.

Usta-çırak ilişkisini temel alan Oyun Atölyeleri’nde bir yönetmen rehberliğinde oyun çalışılır. Eğitimin sonunda çalışılan oyun seyirci karşısına çıkar. Oyunun ihtiyaçlarına göre diksiyon, şan, dans, tiyatro tarihi, metin inceleme çalışmaları programa dahil edilir. Oyun çalışma sürecinde katılımcılar, rol çalışmanın yanı sıra tiyatronun dekor, kostüm, ışık, aksesuar vs. gibi tüm üretim alanlarında görev alır. Oyun Atölyeleri aşamalı bir yapıdadır. Atölye aşamalarını geçmek sahne performansının yanı sıra ekip uyumu, prova devamlılığı, çalışma disiplini, ortak üretime katkı sağlamak gibi kriterleri yerine getirmekle ve geçiş sınavında yeterli olmakla mümkündür.

Daha önce oyunculuk eğitimi almış ve sahne deneyimi yaşamış olan 16 yaşından büyük herkesin katılabileceği ​Oyun Atölyesi 2’ye 8 Şubat’ta sınavla öğrenci alınacaktır. Sınavda adaylardan kendi seçtikleri (bir komedi, bir dram) iki tirad oynamaları istenecektir. Ayrıca adayların şan ve dans düzeyleri değerlendirilecektir.

Arzu Gamze Kılınç yönetmenliğindeki, “Oyun Atölyesi 2nin dersleri toplam 192 saat ve 8 ay sürecektir. Oyun Atölyesi 2 hafta içi akşam ya da hafta sonu seçenekleriyle açılacaktır.

Cihangir Atölye Sahnesi’nde (CAS) Oyun Atölyesi’nin yanı sıra Kamera Oyunculuğu ve Temel Oyunculuk Atölyelerinde de sezon boyunca kayıtlar devam edecektir.

 

 

Sınav Tarihi                      : 08 Şubat 2020

Sınav saati                        : 16.00

Sınav Yeri                         : CİHANGİR ATÖLYE SAHNESİ (CAS)

Başvuru ve bilgi için            : 05322342781

cihangiratolyesahnesi.com

CİHANGİR ATÖLYE SAHNESİ (CAS) ADRES: KULOĞLU MAHALLESİ, AĞA HAMAMI SOKAK NO: 18 CİHANGİR-BEYOĞLU İSTANBUL

Telefon: +90 532 234 27 81

cihangiratolyesahnesi@gmail.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
ikinci el saat alan yerler
ikinci el saat alan yerler
ümraniye escort
ikinci el saat alan yerler
ikinci el saat alan yerler