• DOLAR
  8,5638
  %0,06
 • EURO
  10,1369
  %0,15
 • ALTIN
  495,26
  %0,05
 • BIST
  1.360
  %0,77
İzmir Bağımsız Tiyatrolar İnisiyatifi’nde ikinci yıl başlıyor!

İzmir Bağımsız Tiyatrolar İnisiyatifi’nde ikinci yıl başlıyor!

İzmir’de faaliyet gösteren ve her yıl düzenli olarak kentin tiyatro hayatına kültürel etki sağlayan on üç bağımsız tiyatro topluluğu, İzmir Bağımsız Tiyatrolar İnisiyatifi” (İzmir BTİ) çatısı altında 21 Haziran günü dayanışmanın ikinci yılında giriyor.

İzmir’de her yıl düzenli olarak kentin tiyatro hayatına kültürel etki sağlayan on üç bağımsız tiyatro topluluğu, geçtiğimiz yıl İzmir Bağımsız Tiyatrolar İnisiyatifi (İzmir BTİ) çatısı altında birleşme kararı aldı. Bu yıl dayanışmanın ikinci yılına giren inisiyatif, ortak bir bildiri yayımladı.

İşte o bildiri: 

İZMİR BTİ kuruluşundan bu yana; birçok kurum ve kuruluşla çözüm ve dayanışma amaçlı görüşmelerde bulundu. Pandeminin zorlu koşullarına rağmen, “İzmir Bağımsız Tiyatro Günleri”ni düzenleyerek kentin tiyatroyu özleyen sanatseverleri ile buluşurken, öte yandan birbirinin hem seyircisi hem de emekçisi olmayı başardı. “Bağımsız Sohbetler” adı ile yurt genelinde farklı tiyatro çatıları, ekipleri ve sanat bileşenleri ile bir araya gelerek tiyatro örgütlenme modelleri ve pandemiye dair iki hafta süren canlı yayınlar gerçekleştirdi. İkinci yılında da “Buradaydık! Sahnedeydik!” diyebilmek adına projeler üretmeye devam edecektir. İzmir’de tiyatro edimiyle varlığını sürdüren aramıza dâhil olacak yeni tiyatro ekipleri ile büyüyerek üretmeye, paylaşmaya ve dayanışmaya devam edeceğiz.

Yeni Katılım öncesi 2021-2022 İzmir BTİ birim dağılımımız:

Dönem Sözcüleri Birimi: Bahadır Yüksekşan (Tiyatro Salt)- Kamer Yıldız Ok (Tiyatro Kalemi)

Etik Kurul Birimi: Burak Özbaykuş (Oyun Hamuru Tiyatrosu)- Ebru Atilla (Tiyatro Nienor)– Erk Bilgiç (Tiyatrohane)- Onur Çatal (Toprak Sahne Tiyatrosu)

İletişim ve Medya Birimi: Bahadır Yüksekşan (Tiyatro Salt)-Burak Candan (Bir Varmış Bir Yokmuş Tiyatro)-Çağrı Turnalı (Tiyatrolog)-Kadir Deniz (Günce Sanat Tiyatrosu)- Kamer Yıldız Ok (Tiyatro Kalemi)

Proje ve Organizasyon Birimi: Ercan Mertbilek (Roket Yapım)- Mehmet Küçükgünaydın (İzmir Halk Tiyatrosu)- Melike Çerçioğlu Bilgiç (Tiyatrohane)- Meriç Kırık (Tiyatro Punta)- Saygın Yörük (Bir Varmış Bir Yokmuş Tiyatro)- Tuğçe Sarsılmaz (Oyun Hamuru Tiyatrosu)

İdari ve Mali İşler Birimi: Gülder Pınar (Tiyatro Pınarı)- Mehmet Küçükgünaydın (İzmir Halk Tiyatrosu)– Onur Çatal (Toprak Sahne Tiyatrosu)- Onur Çetin (Bir Varmış Bir Yokmuş Tiyatro)

Belgeleme ve Raporlama Birimi: İlknur Bayzit Çatal (Toprak Sahne Tiyatrosu)– Serkan Koçak (İzmir Halk Tiyatrosu)

Basın Demeçleri Revize: Çetin Ok (Tiyatro Kalemi)

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
ikinci el saat alan yerler
ikinci el saat alan yerler
ümraniye escort
ikinci el saat alan yerler
ikinci el saat alan yerler