• DOLAR
  6,7645
  %0,49
 • EURO
  7,5827
  %0,09
 • ALTIN
  370,82
  %0,83
 • BIST
  8,4635
  %-0,21
EFELER’İN YENİ KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ AÇILDI

EFELER’İN YENİ KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ AÇILDI

Yönbilgi Akademi Bilim Kültür Sanat Merkezi’ni ve bu merkezde bulunan Kafe, Kütüphane, Etkinlik Salonları ve Yalçın Dinçer Oda Tiyatrosu hizmete açıldı. Merkezde ayrıca Tiyatro Gazetesi İl Temsilciliği de yer alacak.

Kültür sanat merkezinin kurucusu Şükrü Turan Ergün açılış töreninde şunları söyledi:

“Efeler Belediye Başkanımız Fatih Atay’ın “Marka Kent Efeler” vizyonuna yakışır biçimde bizde kendi vizyonumuzla Efeler’e katkı sağlamak istiyoruz. Aydın’da tiyatroya 60 yılını adamış Yalçın Dinçer’in adını Oda Tiyatrosu ile gelecek nesillere aktaran bu mekândakültür ve sanatın her rengini Efelerlilerle buluşturmak istiyoruz.Her şeyden önce sanat anlamında Aydın Sanat Etkinlikleri Merkezi Derneği ile yaptığımız işbirliğinin hayırlı olmasını diliyor, ASEM Onursal Başkanımız Ali Aslan’a, ASEM Dernek Başkanımız Tuncer Candan’a ve özellikle de ASEM Yönetim Kurulu üyesi Serkan Fırtına’ya çok teşekkür ediyorum.Ayrıca atom karıncamız, yol arkadaşımız, tiyatro gazetesi temsilcisi, ASEM’in gençlik sorumlusu, kent konseyi gençlik meclisi yöneticilerinden Büşra Elmaskaya rahatsızlığından dolayı bugün aramızda değildi. Ve kendisine de teşekkürlerimizi gönderiyoruz ve acil şifalar diliyoruz.Süreçte hayalime ortak olan gece gündüz demeden canla başla çalışan yol arkadaşlarım Ali Fuat Atay’a ve Yunus Tilki’ye ve tüm Yönbilgi Ekibine de teşekkür ediyorum.Açılışımızı onurlandıran Efeler Belediye Başkanımız Sayın M. Fatih Atay’a, Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Selahattin Çetindoğan’a ve değerli konuklarımıza çok teşekkür ederiz. Efelerde Sanat Var!” diyerek sözlerini tamamladı.

Oda Tiyatrosu’na ismi verildiği için mutlu olduğunu söyleyen ve bu inceliği düşünenlere teşekkür eden Yalçın Dinçer, konuşmasında Aydın’da açılan tiyatro salonlarının sürecinden, katkılarından bahsederek tiyatronun bir kent için ne kadar önemli olduğunun önemine vurgu yaparak, açılışa katılan tüm konuklara şükranlarını sundu.

Efeler’e böylesine anlamlı bir kültür sanat merkezi kazandırdıkları için emek verenleri kutlayan Efeler Belediye Başkanı M.Fatih Atay, açılış töreninde şunları ifade etti:“Yalçın Dinçer benim sanat anlayışımın gelişmesinde çok büyük katkıları olan biri. O da ben de Çineliyiz. Yalçın Dinçer, Şükran Güngör ve gelinimiz Yıldız Kenter’den dolayı bizim genlerimizde sanat var. Çine sanat açısından çok önemli bir merkezdir” dedi.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek kurucular tarafından merkez hakkında bilgi verildi. Öğrenciler tarafından bugüne kadar sanatta isim yapmış kişilerin duvara çizilen resimleri ise büyük beğeni topladı. En üst katta bulunan oda tiyatrosu girişindeki fuayede, Yalçın Dinçer’in sanat hayatından kesitlerin yer aldığı gazete yazıları ve fotoğraflar sergilendi. Bu fotoğrafların birinde Efeler Belediye Başkanı M.Fatih Atay’ın lise yıllarında Çine’de oyuncu olarak yer aldığı ve Yalçın Dinçer’in yönettiği ekibin yer alması katılımcıların büyük ilgisini çekti. M. Fatih Atay tiyatro ile ilgili anılarını konuklarla paylaştı.

Konuklar, kültür sanat merkezinin kafeterya bölümündeki kokteyle katıldığı zaman, hoş bir sürpriz gerçekleşti. Üzerinde “sanat dostu belediye başkanımız, iyi ki doğdunuz” yazılı pasta ile birlikte Belediye Başkanı M.Fatih Atay’ın doğum günü kutlandı.

Haber: Büşra Elmaskaya

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
ümraniye escort
Antika Eşya Alanlar Antika Alanlar ikinci el saat alan yerler Antika Alanlar Antika Alanlar