Tiyatro Gazetesi

HABERLER

TİYATRO GAZETESİ MAYIS 86.SAYI ÇIKTI

 
Baharın gelmesiyle birlikte tiyatro da salonlardan sokaklara taştı. Yurtiçi ve yurtdışından festival haberleri, etkinlikler ve tabii ki oyun değerlendirmeleri ile söyleşiler. Yine dopdolu Tiyatro Gazetesi 86. Mayıs sayısıyla karşınızda.
 
Manşet “Türkiye Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali Kartal’da başladı.”
“Berlin Tiyatro Festivali 3. Yaşını Kutluyor!”  ve “Diyarbakır’da Şehir Tiyatroları Festivali” başlıklı haberler de yine ilk sayfa haberlerinden.
Nurhan Uslu bu aya Tiyatro açısından bakarak yaptığı değerlendirmesinin ardından ilk sayfada başlığını verdiğimiz “Kartal Belediyesi, Maltepe Üniversitesi işbirliği ile Türkiye Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali’ne ev sahipliği yapıyor.” haberinin ayrıntılarını okuyabilirsiniz. Festival programını da bulabileceğiniz gazetenizde, başka bir festival ise, Nilüfer Belediyesi’nin “Yanyana Geliyoruz” sloganıyla düzenlediği 6. Nilüfer Tiyatro Festivali. Hayati Özen’in ayrıntılı bir şekilde kaleme aldığı haberin yanı sıra, bir başka yazısı da “Ekin Sanat” başlığını taşıyor.
Tamer Levent “Tiyatro ve Biz” köşesinden sesleniyor: “Televizyon Draması, Ev Tiyatrosu”.
Yavuz Özgüngördü “En iyiyi amaçlayan kadınlardan Tiyatro başarısı”derken bu ay, Serkan Fırtına ise “Tiyatro afişi deyip geçmeyin” ve “Felsefe Bölümü Öğrencileri İzmir’de Arturo Ui’yi Sahneliyor” dedi.
 
Halit Karaata “Kali-Mera-Medea”, Yaşam Kaya “Martin McDonagh’ın Başyapıtı Yeniden Sahnelerde! : Leenane’ in Güzellik Kraliçesi”, Turgay Girgin “Sanatın Sınırları”, A.Kadir Bozkurt “Tamamen Doluyuz”, Ferhat Coşdur “Çatlaklar Oteli’ne büyük ilgi” derken, Metin Bal ise “Diyalektikçiler Brecht’in Arturo Ui’nin Önlenebilir Yükselişi Oyununu Sahneliyor” dedi.
Rojda Karakuş “Balat Monologlar Müzesi” başlıklı söyleşisiyle, Müfit Semih Baylan ise “Trabzon’dan Haberler” ile bu ay sizlerle.
Büşra Elmaskaya “Beyaz bir hikaye” söyleşisi ve “9. Ayvalık Tiyatro Festivali” yazısıyla, Ali Uysal ise “Difft’in Erciyes Üniversitesi’ne Hediyesi” başlıklı yazısıyla sizinle. Bu arada Tiyatro Gazetesi Bulmaca sayfamız yine eğlenceli sorularla karşınızda. Bakalım bu ay ödülün sahibi kim olacak?
Hasan Çakmak “Sanatın havalimanından başladığı şehir”, Cevdet Bayram “Blm. Uzm. Özlem Gökbulut ile Çocuk Tiyatrosu ve okullardaki yılsonu gösterileri üzerine” bir söyleşi, Metin Güler “Coşkuyla inatla geçen 10 yıl”, Murat Fidan ve Hikmet Kaymak ise “Diyarbakır’da  1.Çocuk Tiyatro Festivali büyük bir coşkuyla kutlandı” dediler.
Deniz Özen Başaran “33 yıldır süren aşk”, Semir Bolat “Onlar çocuk, siz ve zihniyetiniz sapık”, Çiğdem T. Özçelik “Bu oyunda herkes başrol: Şahane züğürtler” başlıklı yazılarıyla bu ay gazetenizde.
 
Tiyatro gazetesi’nde, yine bir çok kurum ve kuruluştan etkinlik takviminin yanısıra, haber, oyun ve sahnelerden bilgiler, söyleşiler var.
Tiyatro gazetesi edinmeyi unutmayın.
Tiyatro gazetesi aboneliği için www.tiyatrogazetesi.net
 
Tiyatro Gazetesine ulaşacağınız satış merkezleri
 
Gazetenize Tüm Kitapsan Kitap evleri, Mephisto Kitap evleri ve Tiyatro Gazetesi temsilciliklerinden ulaşabilirsiniz.
 

Ençok Okunanlar

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve OYÇED’in birlikte düzenledikleri Ulusal Oyun Yazma Yarışması’na başvuran oyunların, jüri tarafından okunma ve değerlendirme süreci tamamlandı.
4.03.2019