Tiyatro Gazetesi

HABERLER

“Anadolu demek, Türkiye demektir”

 

 
Tiyatro Gazetesi, 4.Anadolu Tiyatro Ödülleri sahiplerini buldu.
Bu ay gazete ile birlikte verilen ekte ödül alan sanatçılar kurumlar tiyatro hareketleri yer alıyor. Açıklamaların ve değerlendirmelerinde yer aldığı ekte
gece ye dair birçok anekdot da var. Ek'te Nurhan Uslu'nun Öncelikle Tiyatro Gazetesi’nin temsilcilerine, yazarlarına, kısacası emeği var olan herkese teşekkür ettiği yazısını okuyabilirsiniz.
 
83. Şubat sayısında Tiyatro gazetesinin manşeti de Ödül töreninden. 
Yılın Tiyatro adamı ödülü bu yıl Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt'a
verildi.Manşetin hemen altında ki haber ise 'Ata’nın evi Kırklareli’de!'. Kırklareli 
Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun öncülüğünde Kırklareli Belediyesi 2015 yılında hayırsever vatandaşların desteği ile yapımını başlattığı  Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin aynısı olan Atatürk Evi törenle açıldı.
Nurhan Uslu köşesinde ''Yeniden Merhaba'' diyerek bu yıla ve geçen yıla dair bir durum değerlendirmesinde bulunuyor.
Hayati Özen ''Bursa Devlet Tiyatrosu'nda Festival hazırlığı''yazısıyla, Hikmet kaymak ve Murat Fidan ise ''Beyaz, Diyarbakır’da seyircisiyle buluşuyor'' diyerek bir söyleşiye imza attılar.
Şirin İnci yorum köşesinde AST'ın oyunu ''Bir valize ne sığar ki?''yi yazarken, Serkan Fırtına ''Gerçekliğin Yılmaz Savaşçısı'' diyerek Yılmaz Onay'ı yazdı. 
Halit Karaata'nın da bu ay gazete de konu edindiği kişi Yılmaz Onay'dı ve ''Merhaba Tiyatro'nun Yılmaz Emekçisine'' derken, Metin Boran'da aynı konuda yazdı ve ''Yılmaz Onay'a veda'' dedi.
Bu ay Tiyatro gazetesinde Nedim Saban'da var. Nedim Saban ''Oğlak burçlu ödülüm'' başlıklı yazısında 4. Anadolu Tiyatro Ödül gecesinde ki izlenimleri ve onda yarattığı hisleri kaleme almış. Umudunuzu çoğaltarak okuyacaksınız.
A. Kadir Bozkurt “Ayşe Selen, Münir Özkul ve Bizim Aile”, Nüzhet Kılınç ''Büyük Ustalar Ölümsüzdür''derken, Turgay Girgin ise ''Bandırma: Yaşama ve Sanata Evet diyenler kenti'' dedi.
Bu ay gazetemizde Oyuncu, Yönetmen ve Tiyatro Yazarı Hülya Karakaş da var. ''Yalansız Tiyatro'' başlıklı yazısında Tiyatro da diyalog, diyalogdur. Yalana ihtiyaç yoktur diyor.
Çiğdem Kiper ''Yetenekli ve üretken oyuncu Derya Yıldırım'', Gökhan Yener ''Adana'da bir tiyatro ustası Mehmet Akif Özdemir'', Müfit Semih Baylan ''Trabzon'dan haberler''derken Cüneyt İngiz ise ''4. Anadolu Tiyatro Ödülleri'' dedi.
Emel Seçen ''Tiyatro ödüllerinde neler oldu?'', Arzu Taşkın ''Bir rüyanın tam ortasında Riviera'da'', Mehmet Nurkut İlhan ''Sanat Kurumu 2016 - 2017 sezonu Tiyatro ödülleri belirlendi'' derken Nurhan Uslu ise Sivas Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Selçuk Veysel Zurnazanlı ile tiyatroya dair bir sohbet gerçekleştirdi: Sahneler Alkıştan Yıkılsın''
Tiyatro Gazetesi bulmacası ise ay boyunca çözülmeyi bekliyor. Ödül belki de bu ay sizin olacak.
Erhan Ayhan ''Neden büyük kadın sanatçı yoktur?''başlıklı bir incelemeye imza atarken Gökçe Göksu ise Tansu Biçer ile söyleşti. Söyleşinin başlığı ise Tansu Biçer'den, ''Bizim Rollerimizi biricik yapabiliyor olmamız bizi sanatçı yapıyor yoksa onun dışında biz zanaatkarız.''
Rojda karakuş ''Angina Pektoris, Kalp sıkışması'' başlıklı söyleşiye imza atarken bu ay, Meltem Dağcı ise Samsun Sanat Tiyatrosu kurucusu Yaşar Gündem ile söyleşti: ''Anadolu’da 18 yıldır perde açan Samsun Sanat Tiyatrosu''
Yaşam Kaya ''Kürklü Venüs (2018): Mazoşizm Tiyatroda Hiç Böyle İrdelenmemişti'', Şirin İnci ''Son Tango'', Semir Bolat ''Tiyatroda:Yağmur ve güçlü'', Seyhun Sertan ''Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu ''Salaklar Sofrası'' oyunuyla sezonu açtı''derken Hayati Özen ise ''Ertan Akman ile Söyleşi'' başlıklı bir söyleşiye imza attı.
Tiyatro Gazetesi bu ay Ödül Ekiyle birlikte 40 sayfa yayımlandı. Tüm bu haberlerin yanısıra çeşitli kurumlardan etkinliklerden ve tiyatro dünyasından haberlerle dopdolu.
Siz de abone olarak düzenli bir şekilde gazetenizi okuyabilirsiniz.
 
Tiyatro gazetesi aboneliği için 

Ençok Okunanlar

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve OYÇED’in birlikte düzenledikleri Ulusal Oyun Yazma Yarışması’na başvuran oyunların, jüri tarafından okunma ve değerlendirme süreci tamamlandı.
4.03.2019