Tiyatro Gazetesi

HABERLER

Tiyatro Gazetesi 80. Kasım Sayısı Çıktı.

 

Kış geliyor, Tiyatro mevsimi yani! Açılışlar, Prömiyerler, Sezon Oyunları, değerlendirmeler, röportajlar, sizler için izleyip yazdıklarımız. Sıkı durun, tam 32 sayfadan oluşan 80. Kasım sayımız sizleri bekliyor.

Tiyatro gazetesinin bu ay ki manşeti Berat Beyoğlu’ndan; “2017-2018 Sanat sezonu açılışı gerçekleştirildi”. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nün 2017-2018 sanat sezonu açılışı Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle yapıldı. Haberin ayrıntıları gazetenizde. İlk sayfada karşımıza çıkan bir değerlendirme yazısı ise Arzu Taşkın’dan. “Kürk Mantolu Madonna - Bak bitti ömrüm” Genel yayın yönetmenimiz Nazif Uslu bu ay Muğla’dan haberler veriyor; “Milas’ta neler oluyor” diyerek. Nurhan Uslu ise köşesinden “Kuzguni’de sanat var” diyor. Keyifle okuyun. Nüzhet Kılınç “Sanat yolunda adım adım”, Semir Bolat “ Sevindiren karar: Mersin Yenişehir İlçe Belediyesi’nin Sanata Büyük Katkısı” ile “Gazeteci yazar Uğur Pişmanlık’ın Cumhuriyet’ten günümüze Tarsus’ta Tiyatro kitabı çıktı.” başlıklı yazıları da sizler için. Tamer Levent Tiyatro ve biz köşesinde bu ay “Derdini nasıl anlatmalı?” diye soruyor. Serkan Fırtına “Medine Çam’dan Çocuk Oyunları”, Büşra Elmaskaya “Asem’den Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’i ziyaret” ve “Rotary Sanat Tiyatrosu sokakta” derken Halit Karaata ise “Demişimdir!” ile sesleniyor okura. Yaşam Kaya “Woyzeck Masalı, toplumsal erkleri sorguluyor” yazısıyla, Hayati Özen ise “Fehim Paşa Konağı” başlıklı yazıları gazetenizde.

Urla Belediyesi Türk Edebiyatının usta ismi Urla’lı yazar Necati Cumalı adına İzmir Devlet Tiyatrosu işbirliğiyle bir oyun yarışması düzenliyor. Necati Cumalı Edebiyat Ödülü 2018 \ Necati Cumalı Oyun Yazma Yarışması. Eserlerin en geç 24 Kasım’da teslim edilmesi gerekiyor. Ayrıntılar gazetenizde.

Şirin İnci “Anadolu insanı Nurhan Karadağ” diye sesleniyor okura bu ay, Rojda Karakuş ise “Sami Berat Marçalı: Samimiyet ve Dürüstlük” başlıklı söyleşisiyle yer alıyor gazetede. “Sıfır Bütçeli 2. Sardes Dionysos Çocuk Tiyatrosu Şenliği başlıyor” derken Yard. Doç. Dr. Rasim Aşın bize, Müfit Semih Baylan ise “Trabzon’dan Haberler” diyor. Neslihan Yalman “ Türk Tiyatrosunun gerileme evreleri”, Turgay Girgin “Figüranlar”, A.Kadir Bozkurt “Meddah Deyince”, Cüneyt İngiz “Geleneksel Türk Tiyatrosu ile Batı Tiyatrosu arasında sıkışmak” derken Etem Sayıner ise “Erzurum Devlet Tiyatrosu – Saydam Yeniay” başlıklı söyleşiyle bu ay gazetenizde. Gökhan Yener “Adana Devlet Tiyatrosu sezona kapalı gişe başladı” başlığını verdiği tiyatro müdürü Efe Ünsal ile yaptığı röportajla, Berat Beyoğlu ise “İstanbul Şehir Tiyatroları’nda geç kalanlar ikinci sezonunda” başlıklı söleşisini yönetmen Nihat Alpteki ile yapmış. Bu arada unutmadan söyleyelim bu ay ki ödüllü bulmacamız sizi epey zorlayacak. Kendinize güveniyor musunuz? Serap Antepli “27 Kasım Dünya Drama Bildirgesi”, Arzu Taşkın’ın ilk sayfadan haberini verdiğimiz Kürk Mantolu Madonna değerlendirmesi, Nazif Uslu’nun “ Adana’da 4. Şehir Tiyatroları Buluşması gerçekleşti” yazısı keyifle okuyacağınız yazılardan. Bozüyük Belediyesi’nin gerçekleştirdiği Tiyatro Festivali ise 4 Kasım – 26 Kasım arasında Tiyatro Festivali Metristepe Kültür Merkezinde izlenir ve sanatın kalbi Bozüyük’te atıyor sloganlarıyla ay boyunca Tiyatroseverlerle. Erol Celep’in “Şahin Örgel, Çorum ve Tiyatro” başlıklı söyleşisi ve Atilla Ertörer’ün “İsmail Yeşilbağ: Zor zamanlarda vazgeçmek zayıf insanların işidir” başlıklı söyleşi de sizler için bu ay gazetenizde. Tiyatrolardan, oyunlardan, oyunculardan, yönetmenlerden, şenliklerden haberler de yine bu ay gazetenizde. Tiyatro gazetesi edinmek istiyorsanız abone olun yeter.

Tiyatro gazetesi aboneliği için www.tiyatrogazetesi.net

Tiyatro Gazetesine ulaşacağınız satış merkezleri Gazetenize: Yalova Merkez Gazete Bayiileri. Melek Kitap evi, Fitoz Market.

Tüm Kitapsan Kitap evleri(,Adana,Mersin,Ankara,Konya,İzmir)

Mephisto Kitap evleri Beşiktaş, Beyoğlu,Kadıköy.

Bakırköy, Beyaz Adam kitap evi,

Ankara, Turhan Kitap evi,

Van, Anka kitap evi

Tarsus, Antik Sahaf Kitap evi,

KIBRIS, Deniz Plaza Kitab evleri ( Lefkoşa,Girne, Gazi Mağusa, Gönyeli, Yeni Kent,Güzel Yurt.) ve

Tiyatro Gazetesi temsilciliklerinden ulaşabilirsiniz.