Tiyatro Gazetesi

HABERLER

TİYATRO GAZETESİ; SİZİN İÇİN

 

Tiyatro Gazetesi kırka yakın Temsilcisi, beşbin baskı sayısıyla ve bir çok yazar Muhabirleriyle Ülke Tiyatrosuna hizmet etmeye devam ediyor. Yeni bir sezon yeni tiyatro haberleri sizleri bekliyor…

Heyecanlı mısınız?

Her Ekim’de siz de bizler gibi heyecanlanıyorsunuz değil mi? Ajandanızı alın ve gitmek istediğiniz oyunları not etmeye başlayın. Sonbaharın en güzel tarafı Tiyatro sezonunun tam anlamıyla açılmış olması ve yeni birçok oyunla buluşuyor olmamız. E hazırsanız, önce gazetemizde ne var ne yok ile başlayalım. Bu ay gazetenin manşetinde Nurhan Uslu’nun hazırladığı bir haber var. ‘İstanbul Şehir Tiyatroları’ 2017-2018 sezonunda yeni repertuarı ile seyircilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Buyrun okumaya! İlk sayfada karşımıza çıkan bir diğer haber ise ‘21. İstanbul Tiyatro Festivali’. ‘Tiyatro Bağımsızlık Yapar’ ise bu yıl ki sloganları.

İlk sayfa da yer alan bir başka haber ise Nazif Uslu’dan: ‘22. Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Festivali’.

Genel yayın yönetmenimiz Nazif Uslu köşesinden hepimizin yarasına değinmiş bu ay: ‘Her derde deva adalet’ diyerek. Çiğdem Kiper ‘Bodrum deneme sahnesi’nden bahsederken, Nurhan Uslu köşesinde ‘Okumak ve oynamak, işte bütün mesele bu’ diyor. Nüzhet Kılınç ‘Sanata evet’, Serpil Kaya ‘Keşanlı Ali Destanı ile yeniden perde!’derken, Ongun Yücel ise ‘Te Be Tiyatro ilk oyununu sahneledi’ diye sesleniyor okura.

Tamer Levent Tiyatro ve Biz köşesinde bu ay ‘Drama çalışmaları ve tiyatro kültürü’, Şirin İnci ‘Ve Perde derken!’, Serkan Fırtına ‘Oyun yazma yarışmaları’, Halit Karaata ‘Çehov üzerinden öğütler’, Yaşam Kaya ise ‘Doğum günün kutlu olsun Joko’ yazılarıyla sizlerle. Gölge Günlüğü bu ay defterine ‘Sakın okuma başına iş alırsın’ diye not düşmüş.

Şirin İnci ‘Yasemin Şimşek Tüzün ile Öteki Beriki Tiyatro Topluluğu’, Ümit Görgülü ‘Yeni sezon yeni dertler’, Cüneyt İngiz ‘Merhaba yeni tiyatro sezonu’, Müfit Semih Baylan ‘Trabzon’dan haberler’, Mehtap Temiz ‘Biz Ankara’nın sadece ayazında değil, yazında da tiyatro yapmak istiyoruz!’, Turgay Girgin ‘Sanat ve Siyaset’, A. Kadir Bozkurt ‘Tolstoy ve Anna’, Metin Güler ‘Tiyatro ile uyandık’derken, Arzu Taşkın ise Antalya Devlet tiyatrosu Müdürü Alpay Aksum’la yaptığı şöyleşiyle ‘Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali’nin Dünya markası olması için çalışacağız’ dediler.

Büşra Elmaskaya ‘Mahkumlardan duvarların ötesi’, Seyhun Sertan ‘Afyonkarahisar’da bu sezon’, Mehmet Nurkut İlhan ‘Türk Edebiyatında bir başyapıt Emin Özdemir’, Yard. Doç. Dr. Rasim Aşın ise ‘Tiyatroların 2. yaz kampı’ başlıklı yazılarıyla yer aldılar bu ay gazetede.

Semir Bolat ‘Akdeniz güneşi doğdu: Ve Perde’ derken bir sürpriz de bizden; bu ay Tiyatro Gazetesi Bulmaca sayfası yine sizleri bekliyor, nefis kitaplar hediye ediyor kazananlara bilginize.

Tuğba İlmaz Arda Aydın ile buluşup söyleşmiş bu ay. Aydın:‘Amacım sadece Türk Tiyatrosu’na hizmet etmek’ derken, Arzu Taşkın ise Sabri Özmener ve Gökhan Tüzün’e uzatmış mikrofonunu, ‘Evrensel olan sevgidir’ başlığıyla gazetenizde.

Bir başka söyleşi ise Nedim Saban ile. Rojda Karakuş’un yaptığı söyleşide Nedim Saban: ‘Tek acelemiz, çağı yakalamak’ diyor.

Rojda Karakuş ve Berat Beyoğlu 21. İstanbul Tiyatro Festivali’nin açılışındaydılar. Bizim için Duygu Sağıroğlu, Zeynep Oral, Leman Yılmaz’la yaptıkları söyleşiyi paylaştılar. Rojda Karakuş bir başka söyeşiye daha imza attı. Bu defa Kemal Başar ile buluştu. Kemal Başar: ‘Sanat ile ilgiliyseniz tek başınasınız’ dedi söyleşide. Manşet Haberin ayrıntıları ise Nurhan Uslu’dan ‘Şehir Tiyatroları 2017-2018 sezon açılışı basın toplantısı yapıldı’.

Devlet Tiyatroları sezona iddialı oyunlarla başlıyor. 13’ü Yerli 18’i Yabancı Olmak Üzere Toplam 31 Oyun sizleri bekliyor.

Bu ay gazete de yer alan yazılar böyle.

Fakat birbirinden önemli haberler de sizleri beklemekte.

Festivallerden bilgiler, Özel ve Ödenekli Tiyatroların oyunları da bu ay gazetenizde unutmayın.

Tiyatro gazetesi edinmek istiyorsanız abone olun yeter.

Tiyatro gazetesi aboneliği için www.tiyatrogazetesi.net

Tiyatro Gazetesine ulaşacağınız satış merkezler

Tüm Kitapsan Kitap evleri (Adana,Mersin,Ankara,Konya,İzmir)

lu, Kadıköy.

Bakırköy, Beyaz Adam kitap evi,

Ankara, Turhan Kitap evi,

Van, Anka kitap evi

Tarsus, Antik Sahaf Kitap evi,

Yalova Merkez Gazete Bayiileri. Melek Kitap evi, Fitoz Market.

KIBRIS, Deniz Plaza Kitab evleri ( Lefkoşa,Girne, Gazi Mağusa, Gönyeli, Yeni Kent,Güzel Yurt.)

ve Tiyatro Gazetesi temsilciliklerinden ulaşabilirsiniz.