Tiyatro Gazetesi

HABERLER

Tiyatro Gazetesi Eylül Sayı Sizlerle.

 

Hepimiz sonbaharı özledik. Deniz kum güneş olayına artık yavaş yavaş veda edip, saçlarımızı sonbahar rüzgarlarına bırakmamıza az kaldı. Elbette sevinmek için bir nedenimiz var: Tiyatro!. Yaşasın sonunda “Ve perde!” diyen birçok kurum. Elbette gazetemizin 78. Eylül sayısı haber kaynıyor. Gelin biraz göz gezdirelim. Bakalım ne var ne yok?

Bu ay gazetenin manşetinde 7 Eylül – 3 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan 15. Kıbrıs Tiyatro Festivali var. Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu 25. sanat yılında, 20. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali ve Devlet Tiyatroları’da ilk sayfa haberlerinden.

Genel Yayın Yönetmenimiz Nazif Uslu “Tiyatroda KDV’mi dediniz?” diye sesleniyor köşesinden. İlk sayfa manşetinin ayrıntıları ise Nurhan Uslu’nun köşesinde: “15. Kıbrıs Tiyatro Festivali eylül ayında başlıyor”. Metin Güler “Paylaşmak İyidir!” derken, bir kitap tanıtımı ise Nazif Uslu’dan, “Dünyayı Bir Çocuğu Sever Gibi Sevmek”.

Büşra Elmaskaya “Yalanla Yaşam Aydın Kültür Merkezi Hidayet Sayın Sahnesinde” derken Tamer Levent ise köşesinden sesleniyor:”Merhaba, aradığın benim” diyerek.

“Kıbrıs’ta barışı tiyatrocular yapacak” ve “Hasan Çakmak Ermenistan’da kitaplarını tanıttı” başlıklı yazılar ise Hasan Çakmak’tan.

Serkan Fırtına “Aydın’lı gençler, kitaplar, şenlikler”, Halit Karaata “Oyunun kuralı”, Yaşam Kaya “Harold Pinter’ın Kadın-Erkek İlişkisini Sorguladığı Başyapıtı: “Aldatma – Betreyal”, Turgay Girgin “Bize ne lazım”, Şirin İnci “Kırmızı Burunun Mucizesi”, Seyhun Sertan “Mehmet Tanır – Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü halka daha çok ulaşmamız gerekiyor”, Mehmet Nurkut İlhan “İkiz yüreğim”, Özdemir Nutku “Sermet Çağan” derken Mehtap Temiz ise “Şiir Çemberi” diyor.

Bu ay gazetemizde Leman Yılmaz “Tüm Kent Tiyatro Sahnesi” derken Yrd. Doç. Dr.Rasim Aşın “Manisa AFSEM Tiyatrosu ve Ahmet Nuri Aydın” diyor. Tiyatro Gazetesi Bulmaca Sayfası ise yine sürprizlerle dolu sizleri bekliyor.

Eylül ayında tüm bu haberlerin yanısıra Tiyatro gazetesi yine bir çok kurum ve kuruluştan haberler ve oyunlar ve sahnelerden bilgiler, söyleşilerle dopdolu.

Tiyatro gazetesi edinmeyi unutmayın. Abonelik için www.tiyatrogazetesi.net Gazetenize tüm Kitapsan, Mephisto Kitapevlerinden ve Tiyatro Gazetesi temsilciliklerinden ulaşabilirsiniz.