Tiyatro Gazetesi

HABERLER

Doğaçlama Tiyatro Kampı

Doğaçlama Tiyatro Kampı

Urla’nın ilk ve tek özel tiyatrosu olan Toprak Sahne Tiyatrosu Urla’da ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor.

Türkiye’de doğaçlama tiyatro yapanlar Urla’da buluşuyor. 24-27 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 1. Doğaçlama Tiyatro Kampı Urla’da sanatseverleri ağırlayacak.

Doğaçlama Tiyatro Kampı’nın Sanat Yönetmenliğini; ülkemizin önde gelen doğaçlama sanatçıları olan , bir çok TV programı ve dizilerden de tanıdığımız, oyuncu Dilek Çelebi ve oyuncu/yönetmen Fatih Pestil yapıyor.

Doğaçlama Tiyatro Kampı’nda eğitim verecek olan isimler de alanında uzman. Dilek Çelebi/ Oyuncu Fatih Pestil / Oyuncu ve Yönetmen Yrd. Doç. Dr. Kadir Çevik / Öğretim Üyesi Öğ. Gör. Şebnem Telci / Öğretim Üyesi Sevda Tunçbilek Çevik

Neden Doğaçlama Tiyatro Kampı?

‘’Doğaçlama Tiyatro hakkında bilgisi, deneyimi, geçmişi, ekibi olan, olmayan, birbirlerini tanıyan, tanımayan herkesi dünümüzden daha iyi olabilmek için bu kampa çağırıyoruz.

Heveslilerine dünyada, ülkemizde “Doğaçlama Tiyatro nedir ne değildir”i anlatırken, bu yolda yürüyenlerin ayaklarına batanları çıkarıyor, yolunu kaybedenlere yol göstermeyi arzuluyoruz. Doğaçlama tiyatronun birleştirme, kaynaştırma ve çoğaldıkça üretmeye açık bir tür olduğunu biliyoruz. Biz bu gücü yeniden hatırlamaya ve yeni, eski tüm Doğaçlama Tiyatro dostlarını yeni sezon öncesi eğlenerek, öğrenmeye davet ediyoruz.‘’

Doğaçlama Tiyatro Kampı, eğitim odaklı olup aynı zamanda bir nevi tatil olanakları da sunuyor.

Havuzun, denizin ve yeşilin iç içe olduğu harika bir kamp alanında akademisyenlerden

Doğaçlama Tiyatro eğitimi alma imkanıyla sizleri buluşturuyor.

1. Doğaçlama Tiyatro Kampı ile ilgili detaylı bilgiye www.dogaclamatiyatrokampi.com dan ya da

0532 132 31 52 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.