Tiyatro Gazetesi

HABERLER

Tiyatro Gazetesi Ağustos Sayı Sizlerle.

 

'Bütün baskılara inat, yaşasın sanat' şiarıyla yayınlanan Tiyatro Gazetesi, yaz sıcaklarında içimizi tiyatro ile serinletmeye devam ediyor.

Ağustos 77. sayısında manşet: '1. Uluslararası Ovacık Sanat Günleri' İlk sayfada 'Adana Şehir Tiyatroları 2017-2018 Tiyatro sezonunun çalışmalarına başladı', 'KATİB Tiyatro Köyü buluşması ve Tiyatro Kum' ile Mask-Kara Tiyatrosu’nun 'Kadıköy Belediyesi'nde adaletsizlik devam ediyor' başlıklı açıklamalarını bulabilirsiniz.

Nazif Uslu 'Ayna tutmak ama kime?', Hasan Çakmak ise ‘Bummm’ Kıbrıs ara bölgede tiyatro severlerle buluştu' Hasan Çakmak Varşova’da öğrencilerle buluştu' başlıklı yazılarıyla sizlerle. Nurhan Uslu ' KATİB Tiyatro Köyü buluşması ve Tiyatro Kum',Şirin İnci 'Ah dünya!Kurtarıcımız nerede? Topuzlu', Tamer Levent'Uğur Gürsoy ve Tiyatro kültürü'derken, Serkan Fırtına'Tahsin Yücel/Yapısalcılık', Halit Karaata 'Böyle de olduğum olur', Celile Toyun ‘ Fikret Hakan’ı Anmak’; Yaşam Kaya 'Tiyatrodan Sinemaya uzanan bir Ray Cooney Mucizesi:‘Run for your wife-Haydi karına koş’dediler.

Turgay Girgin 'SpoilerVeriyorum', Çiğdem Kiper 'Dionysos festivalinden notlar', Hayati Özen 'Bursa Şehir Tiyatroları', Serkan Fırtına 'Çocuk Masalcılardan büyüklere masallar', Mehmet Nurkut İlhan 'Sen gideli 3 yıl oldu…Can biraderim ikizim Aykut', Nevzat Alkan 'Karaburun’dan, Kemalpaşa Dereköy’e Ve Seferihisar’a Uzanan Sanat Buluşmaları' derken, Hıncal Uluç 'Fikret gitmiş!.. Fikret Hakan!.. Dağ!.. Dost!..', Yavuz Özgüngördü 'Yalova Gelişim Tiyatrosu', Mehtap Temiz 'Burada bir doğruluk var', Büşra Elmaskaya 'Tarih Tiyatro ile buluştu' dediler. Cengiz Korucu 'Haldun Taner’in Gizli Kahramanı Ahmet Selâhaddin Bey', A.Kadir Bozkurt 'Elim Sende, Çocuk-Sanat-İmece', Şirin İnci 'Komün günleri Salihli-Sardes Uluslararası 2. Dionysos Tiyatro şenliği' yazılarıyla bu ay okurlara seslenirken, Semir Bolat 'Akdeniz Mersin ve MBŞB Tiyatrosu', Seyfettin Süha Erol 'Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları', Coşkun Çetinalp 'Tiyatronun Karadeniz'de Uç Beyi Uğur Gürsoy ve OBKT', ve Semir Bolat’ın bir başka yazısı 'Akdenizden dalga dalga tiyatro' ile bu ay gazetenizde.

Berat Beyoğlu manşette yer alan 1. Uluslararası Ovacık Sanat Günleri dosyası ve Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu söyleşisiyle sizlerle. Öte yandan Volga sorgu ile yaptığı söyleşisinin başlığı ise Volga Sorgu'nun sözleri:'Kadraja giren herkes fişlenmiştir.' Nurhan Uslu Fikret Hakan'ın hayat hikayesinden bahsediyor 'Bu Dünyadan Fikret Hakan Geçti' başlıklı yazısıyla.

Tabii ki Tiyatro Gazetesi’nin kitap hediyeli Bulmaca Sayfası. Bu sayımızda Çengel ve Kare bulmacamız var. İyi eğlenceler.

Sadece verdiğimiz bu başlıklar değil elbette çok daha fazlası buz ay ki gazetede sizleri bekliyor. Bir çok kurumun etkinlikleri, festivaller, tiyatro dünyasından haberler her ay olduğu gibi bu ay da sizlerle.

Gazetesiz kalmayın, ay boyunca okuyun.

Tiyatro gazetesi aboneliği için www.tiyatrogazetesi.net

Gazetenize: Yalova Merkez Gazete Bayiileri. Tüm Kitapsan Kitap evleri, Mephisto Kitap evleri, Bakırköy Beyaz Adam kitap evi, Ankara Turhan Kitap evi, Van Anka kitap evi Tarsus Antik Sahaf Kitap evi, ve Tiyatro Gazetesi temsilciliklerinden ulaşabilirsiniz.