Tiyatro Gazetesi

HABERLER

Tiyatro Gazetesi 76. Temmuz Sayısı Çıktı.

 

Sıcaklar ve ülke gündemi bu kadar yoğunken, kültür-sanat gündemi bir nebze de olsa içimizi serinletmeye devam ediyor. Güneş batarken açık hava salonlarında sahnelenen oyunlar, festivaller boyu özlemimizi gideriyor. Yüzünüzde ki gülümseme hiç solmasın diye, sizler için tüm Türkiye’den Tiyatro ve festival haberleriyle yine dopdolu bir temmuz sayısı sizleri bekliyor.

76. Temmuz sayımızda manşet; Konak Belediyesi’nin 7. sini düzenlediği, ‘Mehmet Ulusoy Sokakta Tiyatro Festivali’. Festivale dair yorumlar Nazif Uslu’nun köşesinde; ‘İyi bir belediye başkanı olmak için vizyon sahibi olmak lazım’ başlıklı yazısında. Nurhan Uslu ise ‘Sımsıcak bir temmuz ayından tüm meslektaşlarıma Merhaba’ diyor.

“RomandanTiyatroya” dizisi içersinde JohnSteinbeck’in ‘Ay Batarken’ romanını uyarlayan Avni Rakop. Kitaptan bahsedenler ise Nazif Uslu ve ‘Kibir savaşı yaratır’ yazısıyla Saliha Çandar.

Tamer Levent Tiyatro ve Biz köşesinden bu ay ‘Yaratıcılık’ diye seslenirken Şirin İnci ise ‘Güldüren Adam Komik-i Şehir Naşit Bey’ oyununu yorumladı.

Serkan Fırtına ‘Ay Dökümü’, Büşra Elmaskaya ise ‘Efeler Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Etkinlikleri’ ve ‘Serkan Fırtına Selçuk’ta kitaplarını imzaladı’ başlıklı yazılarıyla sizlerle. Özlem Özbek ‘Aydın Özel Başak Koleji Kültür Merkezi ve Kent Tiyatrosu açıldı’, Halit Karaata ‘ Olurum bazı böyle’, Yaşam Kaya ‘Plastik Aşklar içinde iki Kadın!’, Turgay Girgin ‘Taşa anlam veren herkese’, Cem Düzova ‘Van’da bir Tiyatro-Cafe:Mephisto’, Çiğdem Kiper ‘Zaman Tünelinde Pera’ya yolculuk’, A. Kadir Bozkurt ‘En kısa gecenin rüyası’ derken, Semir Bolat ise ilk yazısı ‘Başlarken’ ile Mersin Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, Tiyatro Kulis’ten Özgür Ahmet Gönenler ile yaptığı söyleşi, Tiyatro Fabrikası, ve Tiyatro Agon hakkında yazdığı yazılarla sizlerle.

Mehmet Nurkut İlhan ‘Ankara Nöbetçi Sahne ve Tiyatro Flanör ekiplerinin ortak oyunu: Plan’ ve ‘Başkentimiz Ankara’nın en köklü kuruluşlarından sanat kurumu’nun 51. Genel kurulu gerçekleştirildi’ ile ‘Tiyatro örgütleri ve meslek birlikleri Devlet Tiyatroları’nın koordinasyon toplantısında biraraya geldi’ dedi.

Cengiz Korucu ‘Balkanların kalbindeki sahne adlı filmin yönetmeni İsmet Arasan ile söyleşi’, Müfit Semih Baylan ‘ Bir sezon yazısı’, Mehtap Temiz ‘Tekil başlayıp çoğul devam etmek’, yazılarıyla bu ay gazete de yer alırken bir yenilik de Hakan Kayar’dan eğlencelik çengel bulmaca. Tüm ay keyifle uğraşacaksınız.

Gazetemizin 76. temmuz sayısında duyurduğumuz üzere, “Salihli Sardes 2. Dionysos Tiyatro Şenliği”, “Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği Urla 2. Tiyatro Kampı”, “6. Uluslararası Urla Toprak Sahne Tiyatro Festivali”, “Yenikapı Tiyatrosu Mordoğan Sokak Tiyatro Festivali”, “Karadeniz Tiyatrolar Birliği Samsun’da 5. Tiyatro Köyü buluşması” gerçekleşecek.

Elbette bu yazılar dışında, Festivaller ve Belediyeler’den, çeşitli kurumlardan Tiyatro haberleriyle gazeteniz bu ay da yelpazeniz olmaya ve sizi serinletmeye devam ediyor.

Tiyatro gazetesi aboneliği için

www.tiyatrogazetesi.net

Gazetenize tüm Kitapsan, Mephisto Kitapevlerinden ve Tiyatro Gazetesi temsilciliklerinden ulaşabilirsiniz.