Tiyatro Gazetesi

HABERLER

Tiyatro Gazetesi 74. Mayıs Sayısı Çıktı.

 

Kiraz Mevsimi geldi.

Festivaller başladı.

Tiyatro Gazetesi de, Mayıs ayında festivalden festivale koşturdu.

Yine ülkenin dört bir yanında Tiyatro festivali vardı: Ayvalık, Giresun, Bulancak, Konya Antalya, Trabzon…

Her yer Şenlik Her yer Tiyatro!

 

74. Mayıs sayımızda manşet Berat Beyoğlu’nun Gökhan Aktemur, Ergun Üğlü, Mert Turak ile yaptıkları keyifli söyleşinin de başlığı aynı zamanda, “Karıncalar – Bir Savaş vardı” Tiyatro Gazetesi’nin ilk sayfasındaki bir başka söyleşi ise Nurhan Uslu’ya ait. Sizler için Amasya Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Metin Orbay ile 2. si düzenlenen Amasya Tiyatro Günlerini konuştular. Nazif Uslu’da bu ay köşesini kültür kenti Amasya’ya ayırdı. Metin Güler “Ardında bir festival bırakmak” yazısıyla Menemen Festivalini kaleme alırken, Hayati Özen ise “Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi Tiyatro Grubu” dedi. Tamer Levent “Ülke Kalkınmasında Sanatın Yeri”, Şirin İnci “Yastık Adam , Bana bir öykü anlatsana Katurian…”, Serkan Fırtına “Latmos’un çığlığı”, Büşra Elmaskaya ise” Kuşadası Belediyesi Gençlik Tiyatrosu Biz Kadınlarla sahnedeydi” ve “Deli Bayramı Germencik’te seyircilerle buluştu” dedi.

 

Halit Karaata “Dayak Yeme Özgürlüğü” derken Özlem Özbek ise “Hakan Gerçek ile Van Gogh oyunu öncesi 34 yıllık tiyatro yaşamı hakkında konuştuk “ dedi. Yaşam Kaya “Binde Bir Gece Diyalogları, Modern Evlilik Komedisinde Zirve!”, Çiğdem Kiper “Klişesi bol, üslubu farklı; Sevmekten Öldü Desinler”, Turgay Girgin “Buca Belediyesi’nin kültür sanat merkezi niye yok?”, Hayrettin Filiz “Bilimsel Tiyatro Atölyesi’nden cesur bir oyun, Rosa Luxemburg”, Mehmet Nurkut İlhan ise “Oğuz Tansel 2017 Çocuk Yazın Ödülü, Ankara’da gerçekleştirildi” dedi okurlarına bu ay. Mehtap Temiz “Evrile Çevrile Keşif” derken, Yrd.Doç.Dr. Rasim Aşın “Tiyatro Şenlikleri Şehri Salihli – Sardes” ve “Elazığ, ‘Çocuk hakları ve çocuklarda gelişim’ panelinde tiyatro sanatı” dedi. Dr. Birgül Yeşiloğlu Güler “Bursa’da Tiyatro Festivali rüzgar gibi geçti” derken, Cevdet Bayram ise Tiyatro Açıkça’dan Sertaç Ayvaz ile Frida oyunuyla ilgili söyleşti. Cihan Atakul, Nil Aycıl’ın yeni kitabı “Çocuk Oyunları” ile ilgili söyleşirken, Cem Düzova ise “Van Devlet Tiyatrosu sezonu, Delil Yetersizliği’nden kapattı” dedi. Müfit Semih Baylan “Trabzon’dan Haberler”, Nazif Uslu “Alplerin çıplak ayaklı çocukları ve Heidi, A.Kadir Bozkurt “Merhaba ‘Post-truth’ dünya…” derken, Semir Bolat ise Ahmet Gedik ile söyleşti “Duvarsız Sanat” diyerek.

 

Belgi Saygı, Fatih Sevdi ile söyleşti bu ay gazetede; “Bir sevda üzerine Kocaeli’de tır ile her yerde Tiyatro” diyerek.

 

Birçok Tiyatro grubu ve etkinlik haberleri, belediyelerin kültür-sanat ve festival haberleri de bu ay ki gazetenizde.

 

Sadece kendiniz için değil, kurumunuz için de “Tiyatrosuz kalmayın”

 

Tiyatro gazetesi aboneliği için

www.tiyatrogazetesi.net

Gazetenize tüm Kitapsan, Mephisto Kitapevleri ve Tiyatro Gazetesi temsilciliklerinden ulaşabilirsiniz.

Ençok Okunanlar

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve OYÇED’in birlikte düzenledikleri Ulusal Oyun Yazma Yarışması’na başvuran oyunların, jüri tarafından okunma ve değerlendirme süreci tamamlandı.
4.03.2019