Tiyatro Gazetesi

HABERLER

Tiyatro Gazetesi'nin 68. Kasım sayısı huzurunuzda.

Bu ay manşet kadınlara ayrılmış. Bir Yüzleşme Hikayesi / Kadın Ölüleri manşetiyle yayınlanan gazete Mask-kara Tiyatrosunun yeni oyunundan bahsediyor. Nurhan Uslu'nun yazısı, 25 Kasım Kadına Karşı şiddetle Mücadele Günü’nde sahnelenecek olan  “KADIN ÖLÜLERİ” adlı oyunundan ve baskıya, şiddete maruz kalmış tüm çocuk ve kadınlara adanmasından bahsediyor.

İlk sayfa da karşılaşacağımız diğer başlıklar ise 'Bir halk kahramanı Çakırcalı Mehmet Efe' ve 'Aydın Büyükşehir Belediyesinde neler oluyor?' ile “Haydi Tiyatroya”

Genel Yayın Yönetmeni'miz Nazif Uslu’nun 'Dario Fo, güzel bir adamı yitirmenin acısıyla…' başlıklı yazısıyla devam eden gazete de Nurhan Uslu ise 'Antalya şehir Tiyatroları perde dedi. Açılış oyunu Para' diyor.

Berat Beyoğlu, Ferhat Feqı ve oyuncularla yaptığı söyleşi için 'Mezopotamya Kültür Merkezi, Teatra Jiyana Nü ve Theater An Der Ruhr ortak yapımı Kaide ve İstisna'diyor.

Tuğba İlmaz, Alt Kat Sanat ve Karma Drama'dan bahsediyor bu ay gazetede.

Tamer Levent, 'Sanat insanı sürekli geliştirir' diye seslenirken, şirin İnci ise 'Söylemeye gönlüm razı değil ama Yangın Yerinde Orkideler' diyor.

Serkan Fırtına eleştiri oklarını 'Seyirciden çok Tiyatrocu, Tiyatrocudan çok tiyatro eğitmeni var' diyerek fırlatıyor bu ay ki yazısında.

Ersin Yeniceli, 'Salonu olmayan şehir Tiyatrosu yollarda' derken, Halit Karaata, 'Uzaklarda Arama' diyor. Özgün Akaçça ile Atölye 3 artı 1 hakkında söyleşen isim Berat Beyoğlu. Öte yandan Beyoğlu Çıplak ayak çıplak avuçta bir kalp başlıklı söyleşisini ise İranlı bir isim  Hojat Moghadam ile yapmış.

Gülşah Özdemir Koryürek bu ay gazete de 'Haldun Taner'den bahsederken, Tufan Emre Ünal' Doğduğun yer mi memleketin, yoksa hayatta kaldığın yer mi' diye sorduğu söyleşisini Tiyatro Diftang ile yapmış.

Yaşam Kaya 'Macera, Cinayet, Aşk, İhanet ve 39. Basamak’ derken, Çiğdem T. Özçelik 'Ordu, Dilek Aktaş ve Oyun Fabrikası' başlıklı bir söyleşiyle sesleniyor okurlara.

Mehmet Nurkut İlhan '2. Mahalle Festivali, Yeni Mahalle Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi' diye seslenirken, Çiğdem Kiper ise Fikret çeşmeli ise söyleşisi için 'İsveç'te bir Türk Tiyatrocu' diyor.

Turgay girgin 'Medeniyetin Başlangıcı Ve Sanat' diye seslenirken okura bu ay, Tuğba İlmaz 'Hamburg'da bir istasyon' başlıklı söyleşiyi Serap Sadak ile yapıyor.

Ertan Aksu 'Giresun Belediye şehir Tiyatrosu', Büşra Elmaskaya 'Aydın Gençlik Merkezi Tiyatrosu Üniversite grubu çalışmalarına başladı' ve 'Tiyatro Eylül Aydınlı çocuklarla buluştu' diye seslendi bu ay.

Gülşah Özdemir Koryürek 'Moda Sahnesi'nde keyifle geçen iki haftasonu: Yamuk yemek ve her kafadan bir ses'diye bir başka yazıyla daha sesleniyor gazete de.

Metin Boran 'Çölde Yarışma-Qayda ü İstisna', Mehmet Nurkut İlhan ise 'Uluslararası Türk Masal Dünyası ve doğumunun 100. yılında Oğuz Tansel Sempozyumu ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezinde 20-21 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleşti' dedi.

Mehtap Temiz 'Yaratıcı Drama her yerde' derken, Nazif Uslu 'Aydın Büyük şehir Belediyesi’nde Neler Oluyor' diye soruyor. Ayrıca Uslu 'Edirneden Vana' başlıklı yazısıyla da keyifle okunacak bir değerlendirme sunuyor bu ay okura.

A. Kadir Bozkurt 'Antalya’nın tiyatro sevdalılarından; Abdullah Sürekli' derken, Erhan Özçelik ise 'Yeniden Başlıyor Her şey, Tıpkı Eskisi Gibi' diyerek yer alıyor bu ay ki gazete de.

Tiyatro gazetesinin Kasım sayısında sadece yazarlar ve söyleşiler yok elbette ki. Her ay olduğu gibi bu ay da bir çok kurum ve kuruluşun etkinlik takvimi ve bir çok  tiyatro haberi yer almakta.

Kış geliyor. Hazırlıklarınıza Tiyatro gazetesini de eklemeyi unutmayın. Kasım ayı gazeteniz tüm tiyatro özlemlerinizi giderecek.

 

Tiyatro Gazetesini edinmeyi unutmayın. 

www.tiyatrogazetesi.net