Tiyatro Gazetesi

HABERLER

Tiyatro Gazetesi Ekim Ayı Sayısı Çıktı.

 

..''Eylül toparlandý gitti işte,

Ekim filanda gider bu gidişle,

Tarihe gömülen koca koca atlar 

Tarihe gömülür o kadar '' Hüzün ancak bu kadar güzel anlatýlýr bir şiirde dedirtir Turgut Uyar. Her sonbahar mýrýldanýrken bu şiiri, yine gözümüz kulağýmýz sahnelerde umutlanýrýz. Çünkü her sonbahar hüzün olduğu kadar umutdur da. Yeni oyunlar, yeni salonlar, içimizi kýpýr kýpýr ediveren afişleriyle yepyeni bir sezona daha Merhaba. 

Tiyatro Gazetesi’nin ekim sayýsý ise işte bu yenilikleri sizlerle paylaşýyor 

Bu ayki gazetemizin manşeti 'ÝBB ŞEHÝR TÝYATROLARI’NIN 2016 - 2017 SEZONU REPERTUAR BASIN TOPLANTISI YAPILDI' 

Ýstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarý, 2016-2017 sezonunda yeni oyunlarý ile seyircilerin karşýsýna çýkmaya hazýrlanýyor.  

Genel Yayýn Yönetmeni'miz Nazif Uslu’da bu ay yazýsýnda 'YENÝ OYUNLAR YENÝ UMUTLARLA SEZONA MERHABA' diyor. 

Nurhan Uslu ise 'BÝLÝMSEL TÝYATRO ATÖLYESÝ’NDEN SAVAŞ KARŞITI BÝR OYUN: GETTO' derken, Bilge Emin ise ' HAYAT HASTALIKLI HAYATA KARŞI BÝR ÝSYANDIR' diyor.   

Avni Rakop 'ADAY ÖĞRENCÝ SEÇME SINAVI YAPILDI' derken, Tamer Levent ise Tiyatro ve Biz köşesinden bu defa ' SEVME KÜLTÜRÜ ve SANAT' diye seslenmiş. 

Şirin Ýnci,'HADi OTHELLO, ANLAT BÝZE ÝHANETÝN ÝNANMAKLA ÝLGÝSÝNÝ' diye seslenirken bize bu ay, Yönetmen Emre Tandoğan'a da sormuş soruşturmuş oyuna dair aklýndakileri. 

Serkan Fýrtýna bu ay ufkumuzu açmýş işin açýkçasý köşesindeki yazýsýyla. Ki başlýğý 'TÝYATRO ELEŞTÝRÝSÝ VE ELEŞTÝRMENLÝK' 

Halit Karaata 'BAŞ MÝSAFÝR EV SAHÝBÝ' derken bu ay, Yaşam Kaya ise 'Kadýn Olmanýn Tarihi Değişmez! (Hayal Perdesi Oyuncularý - Üç Kýz Kardeş)'diye seslenmiş bizlere. 

Ve söyleşiler. 

Berat Beyoğlu söyleşisinde GUSTO – GÖKHAN ERARSLAN derken, 

Gökhan Yener ise 'TÝYATROSUDA, OYUNCULUĞUDA SIMSICAK BÝR SANAT ADAMI: AKÝL YILDIRIM' diyor. 

Büşra Elmaskaya 'ASEM SANAT TÝYATROSU SEZON HAZIRLIKLARINA BAŞLADI', A.Kadir Bozkurt 'Suçluluk, korku, vicdan; Cadý Kazaný', Yard. Doç.Dr. Rasim Aşýn 'URLA TÝYATRO KAMPI ÝLE ŞENLENDÝ', derken Çiğdem T. Özçelik ise 'KARTAL BELEDÝYESÝ ÝLE SANAT TÝYATRO VE ÝNSANA DAÝR HER ŞEY!' Başlýklý bir söyleşiyle seslendi okura. 

Bir başka söyleşi ise Çiğdem Kiper'den; 'ÜRETKEN BÝR YAZAR TUNCER CÜCENOĞLU' demiş okura. 

Gülşah Özdemir Koryürek bu ay 'SHAKESPEARE, ÇEHOV, BRECHT' derken, bir diğer yazýsýnda ise 'Ve perdeler açýlýyor' dedi. Turgay Girgin ise, 'ÇOCUĞA SANAT' derken, Metin Güler ise 'KAMPA TÝYATRO GELDÝ' dedi. 

Cem Düzova gazetemiz adýna Murat Demirbaş ile söyleşmiş:'VAN D.T ‘HIDIRELLEZ’ OYUNUYLA SEZONU AÇIYOR' diyerek. 

Mask-Kara Tiyatrosu sezona Kadýn Ölüleri oyunuyla girmeye hazýrlanýrken Bülent Arslan Mask-Kara Tiyatrosuna uzatýyor mikrofonlarý:'KADIN ÖLÜLERÝ MODERN BÝR TRAJEDÝ, SERT BÝR YÜZLEŞMEDÝR' diyerek. 

Tiyatro'dan haberiniz olsun istiyorsanýz bu ay özellikle gazeteyi edinin. Tüm bu yazýlardan çok daha fazlasý da haber olarak gazetenin sayfalarýnda. Yeni nerde kim oynuyor'un yanýtlarý bu ay ki gazetenizde. 

Tiyatro Gazetesini edinin, sonbaharýnýz umutlu geçsin. 

www.tiyatrogazetesi.net