Tiyatro Gazetesi

FESTİVALLER

Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatrolar Festivali

Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatrolar Festivali

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatrolar Festivali

 Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) ve Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği (ASSITEJ) Türkiye Temsilciliği tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali’, bu yıl 19. kez gerçekleştirilecek.

 
Klasik yapıdaki çocuk ve gençlik oyunlarının yanı sıra sokak oyunlarından, dans ve müzik ağırlıklı oyunlara kadar geniş bir yelpazeyi kapsayan festival, yerli ve yabancı tiyatro topluluklarını 19 yıldır aralıksız Bursa’da buluşturuyor. Bu yıl 20-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festivale, 8 Türk ve 11 yabancı topluluk katılıyor.
 
Türkiye, Bulgaristan, Fransa, İtalya, Danimarka, İspanya, Norveç, Polonya ve Gürcistan’dan festivale katılan topluluklar çocuk ve gençlerle Bursa’da buluşacak. Bursa’da 6 gün boyunca katılımcı toplulukların gösterilerinin yanı sıra atölye çalışmalarının da yer alacağı festivalde oyunlar, Tayyare Kültür Merkezi, Nilüfer Belediyesi Uğur Mumcu Sahnesi, Adile Naşit Kültür Merkezi, Kent Müzesi Amfi Tiyatro, Burç Kültür ve Gösteri Merkezi (BKGM), Konak Kültür Evi ve Bursa Göç Müzesi’nde izlenebilecek. Tüm oyunlara ve atölye çalışmalarına katılımın ücretsiz olduğu festivalde oyunlara toplu rezervasyon yaptırmak isteyenler de BKSTV’ye (0 224 234 49 12) numaralı telefon ile ulaşabilecekler.